Daugavpils, 2. dec., LETA. Līdzekļu trūkuma dēļ Daugavpilī nolemts atteikties no Grīvas bibliotēkas jaunās ēkas būvniecības, aģentūru LETA informēja Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Rita Strode.
Apmēram pirms 2,5 gadiem pašvaldība bija ieplānojusi uzbūvēt Grīvas bibliotēkai jaunu ēku, jo tās pašreizējās telpas atrodas avārijas stāvoklī. Diemžēl sakarā ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos no šiem plāniem nācies atteikties.
 
Lai rastu izeju no izveidojušās situācijas, Grīvas bibliotēku plānots pārcelt uz tuvumā esošās Daugavpils 6. vidusskolas telpām. Skolas piedāvātās telpas ir ar atsevišķu ieeju un ir labi piemērotas bibliotēkas izvietošanai.
 
Ņemot vērā skolu optimizācijas plānus, kas paredz 7. pamatskolas pievienošanu 16. vidusskolai, pārvietot uz citām telpām nākšoties arī Vecās Forštates bibliotēku. Tās apmeklētāji, pārsvarā 7. pamatskolas audzēkņi, turpmāk varēs izmantot Jaunās Forštates bibliotēku.
 
Vecās Forštates bibliotēku plānots pārvietot uz Rugeļu mikrorajonu, izvietojot to vietējās skolas telpās. Šajā mikrorajonā, kur patlaban dzīvo gandrīz 8000 cilvēku, nekad agrāk nav bijis savas bibliotēkas. Ruģeļu skolas telpas ir lieliski piemērotas bibliotēkas vajadzībām, tām nepieciešams veikt vien nelielu kosmētisko remontu.
 
Pirms vairākiem gadiem Daugavpils bibliotēku sistēma tika optimizēta un patlaban būtiskas izmaiņas tās darbībā nav nepieciešamas, paskaidroja Strode.
 
To, ka bibliotēkas iedzīvotājiem ir ļoti nepieciešamas, apliecinot arī lielais pieprasījums pēc to sniegtajiem pakalpojumiem. Bibliotēkas cilvēki aktīvi izmanto daiļliteratūras lasīšanai, šurp viņi nāk arī lasīt periodiskos izdevumus un izmantot interneta pakalpojumus.
 
 
Ivars Soikāns LETA
Copyright © LETA