Grenoble, 30. nov., LETA. Grenobles Stendāla Universitāte īpaši izveidotā interneta vietnē publicējusi 19. gadsimta franču literatūras klasiķa Stendāla manuskriptus līdzās skrupulozam tekstu atšifrējumam, vēsta britu laikraksts "The Guardian".
Grenobles Stendāla Universitātes un Grenobles publiskās bibliotēkas sadarbības rezultātā tapušajā vietnē "www.manuscrits-de-stendhal.org" apskatāmas 500 lapaspuses, ko veido rakstnieka privātā sarakste, kā arī piezīmes par ceļojumiem, literatūru un filozofiju. Manuskriptus papildina tekstu atšifrējums un Stendāla speciālistu komentāri. Darbs pie projekta norisinājies trīs gadus, taču vietnes saturs tiks papildināts arī turpmāk.
 
Ar laiku bibliotēka cer izvietot vietnē visus tās rīcībā esošos Stendāla manuskriptus, tostarp viņa nepabeigto romānu "Lisjens Levēns" un autobiogrāfisko romānu "Anrī Brilāra dzīve". Diemžēl divi viņa slavenākie romāni "Sarkanais un Melnais" un "Parmas klosteris" mājaslapā neparādīsies, jo, kā tas bija ierasts 19. gadsimtā, manuskripti pēc darbu publicēšanas tika iznīcināti.
 
Kā uzskata vietnes vadītāja un Stendāla speciāliste Sesila Meināra, šis projekts pierādīs sevi kā nenovērtējamu gan ekspertu, gan vienkāršu interesentu acīs un padarīs Grenoblē dzimušā reālista daiļradi lasītājiem daudz pieejamāku. "Speciālisti tur noteikti atradīs informāciju, taču arī vienkārši interesenti var piekļūt vietnei un atrast tur interesantu informāciju," radio intervijā sacīja Meināra.
 
 
LETA
Copyright © LETA