Rīga, 30.nov., LETA. Piektdien Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 11. gadskārtējās konferences noslēgumā ar balvu "Platīna pele 2009" tika apbalvoti informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) projektu izstrādātāji "TietoEnator Alise", "Cube - Media" un "Lattelecom".
Balvas pasniedza ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) un LIKTA prezidente Signe Bāliņa.
 
2009. gadā balva tika pasniegtas kategorijās - "Labākais optimizators" (ePārvalde un pakalpojumi), "Pakalpojumi sabiedrībai" (izglītības, kultūras, veselības aprūpes, sporta projekti un jaunie mediji) un "Biznesa attīstība un e-komercija".
 
Kategorijā "Labākais optimizators" balvu saņēma Zemkopība ministrijas Lauku atbalsta dienestā īstenotais projekts "Elektroniskās pieteikšanās sistēmas un automatizētas pieteikumu skenēšanas un atpazīšanas sistēmas ieviešana". Projektu izstrādāja "TietoEnator Alise".
 
Pārējie šīs kategorijas finālisti saņēma atzinības rakstus par izcilu veikumu par projektiem "Centralizētas grāmatvedības un personāla uzskaites ieviešana Valsts zemes dienestā" (pasūtītājs - Valsts zemes dienests, izstrādātājs - "FMS") un "E-pakalpojumu portāls www.epakalpojumi.lv" (sistēmas turētājs un izstrādātājs - "ZZ dats").
 
Kategorijā "Pakalpojumi sabiedrībai" balvu saņēma projekts "Ideju foruma bibliotēka: www.e-biblioteka.lv". Sistēmas turētājs ir biedrība "Ideju forums", bet izstrādātājs - "Cube - Media".
 
Kategorijas finālisti saņēma atzinības rakstus par izcilu veikumu par projektiem "Ģimenes portāls mammam.lv/tetiem.lv" (sistēmas turētājs un izstrādātājs - "Mammām un tētiem"), "Lattelecom interaktīvā TV" (sistēmas turētājs un izstrādātājs - "Lattelecom"), "Rīgas Tehniskās universitātes portāls ORTUS" (sistēmas turētājs - Rīgas Tehniskā universitāte, izstrādātājs - Rīgas Tehniskās universitātes IT dienests).
 
Savukārt kategorijā "Biznesa attīstība un e-komercija" balvu saņēma "Lattelecom" par projektu "Lattelecom optiskais internets (GPON - gigabitu pasīvās optikas tīkls)". Atzinības rakstu par izcilu veikumu šajā kategorijā saņēma projekts "Rental Pro" un klientu pašapkalpošanās portāla izstrāde (pasūtītājs - "Storent", izstrādātājs - "ERP PRO").
 
LIKTA 11. gadskārtējās konferences galvenā partnera "FMS" speciālbalvu "Par draudzīgāko tehnoloģiju izmantošanu" saņēma projekts "Lielie bērnu slimnīcai".
 
Balvas "Platīna pele" iniciatore ir LIKTA. Balvas mērķis ir celt nozares prestižu, veicināt pozitīvo publicitāti, informēt sabiedrību par IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos projektus, kas sniedz labumu plašai sabiedrībai. Balvas "Platīna pele 2009" pretendentus vērtēja neatkarīga žūrija.
 
 
Alvils Zauers Nozare.lv
Copyright © LETA