Londona, 5. dec., LETA--BBC. Daudzu darba devēju veiktā ikgadējā darbinieku novērtēšana ir bezjēdzīga laika izniekošana, liecina Lielbritānijas personāla vadības un darba attiecību konsultantu "Investors in People" veiktais pētījums.
2900 strādājošo aptaujā secināts, ka 29% darbinieku ikgadējo novērtējumu uzskata par bezjēdzīgu laika izniekošanu, bet 44% strādājošo uzskata, ka viņu novērtējums ir negodīgs.
 
Darbinieki arī uzskata, ka uzņēmuma vadība nereti nepievēršas reālām problēmām un gada laikā neizrāda nekādu atzinību par padarīto.
 
"Investors in People" norāda, ka darbinieku novērtējumi nav uzskatāmi par patiesiem, ja vadība izvairās no grūtiem jautājumiem.
 
Lielās organizācijās ikgadējie darbinieku novērtējuma ziņojumi mūsdienās ir izplatība parādība.
 
41% aptaujāto uzskata, ka strādājošo darba novērtējums ir noderīga lieta, bet 21% sūdzējās, ka novērtējums nav godīgs un 23% to uzskata par formalitāti, ko neviens neuztver nopietni.
 
Visvairāk novērtējumam neuzticas valsts iestāžu darbinieki, īpašu centrālās valdības un pašvaldības iestādēs.
 
Savukārt visatzinīgāk novērtējumu ziņojumus vērtē labdarības un nevalstisko organizāciju darbinieki.
 
"Investors in People" norāda, ka novērtējumiem var būt ārkārtīgi pozitīvs efekts darbinieku motivēšanai un lai liktu viņiem sajusties vajadzīgiem, bet tikai tādā gadījumā, ja novērtēšana tiek veikta pienācīgi.
 
 
LETA BBC
Copyright © LETA