Š.g. 26. novembrī Latvijas vēstniecībā Zviedrijā notika Kultūras vakars, kura ietvaros Zviedrijas sabiedrība tika iepazīstināta ar pēdējos gados Zviedrijā izdotajām latviešu grāmatām un grāmatām par Latviju, un Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas redzējumu.
Kultūras vakara programmas ietvaros dzejnieks un tulkotājs Juris Kronbergs atskatījās uz pagājušā gada Latvijas dalību galvenās viesu valsts statusā Gēteborgas grāmatu gadatirgū un kopš tā laika Zviedrijā izdotajām latviešu autoru grāmatām, arī vairākām ievērojamu zviedru autoru grāmatām, kas tulkotas latviski. Tam sekoja tūrisma ceļveža par Latviju autora Pēra Lindstrēma (Pär Lindström) jaunākās grāmatas "Iepazīsti Latviju" (Lär känna Lettland) prezentācija.
 
Ar Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas redzējumu iepazīstināja projekta vadītāja Aiva Rozenberga. Kā otra 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta ir izraudzīta Zviedrijas ziemeļu pilsēta Ūmeo (Umeå), tāpēc turpmāko gadu laikā sagaidāmi vairāki šo pilsētu sadarbības projekti.
 
Pasākumā piedalījās arī virkne zviedru izdevniecību (Heidruns, Tranan, Atlantis, Ariel, Bokbandet, Ersatz, Baltic Books) pārstāvju, kas apmeklētājiem piedāvāja iepazīt vakara gaitā prezentēto grāmatu klāstu.
 
Pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība Zviedrijā sadarbībā ar Zviedrijas Latviešu centrālo padomi (ZLCP). Šis ir jau kārtējais pasākums, ko vēstniecība un ZLCP rīko Zviedrijas sabiedrībai par dažādām ar Latviju saistītām tēmām.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Tālr.: 67016 272