Nacionālās būvkompāniju apvienības (NBA) speciālisti ir pabeiguši būvniecības darbu plānu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projektam 2010. gadā, informē NBA valdes loceklis Māris Vidauskis.
"Lai būvdarbus pabeigtu likumā paredzētajā termiņā - 2011. gada vidū un jaunā bibliotēka darbu varētu sākt jau 2012. gadā, nākamgad būvdarbiem būtu jāatvēl ievērojami lielāka summa, nekā plānots 2010. gada valsts budžetā", uzsver M.Vidauskis. Tā kā nākamajam gadam paredzētais finansējums ir samazināts vairākas reizes, mums nācās veikt ievērojamas izmaiņas būvniecības grafikā.
 
Veicot šos pārkārtojumus ievērojami samazināsim projektā nodarbināto darbinieku skaitu. Tā kā Latvijas būvniecības nozarē pašlaik ir sasalums, daudzi celtnieki būs spiesti papildināt bezdarbnieku rindas un dzīvot no valsts maksātajiem bezdarbnieku pabalstiem.
 
Darbi ir plānoti tā, lai pasūtītājam radītu pēc iespējas mazākus, zaudējumus, tomēr jau tagad var apgalvot, ka būvdarbu pabeigšanas termiņš tiks pagarināts un šis pagarinājums radīs papildus izmaksas.
 
Nākamajā gadā tiks tupināta ēkas karkasa betonēšana, ēkas sienu mūrēšanas darbi un tiks uzsākta LNB jaunās ēkas fasādes montāža. Nākamgad plānots uzsākt arī ēkas inženierkomunikāciju izbūvi.
 
Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veic "Nacionālā Būvkompāniju apvienība", ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto Būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts aģentūra "Jaunie "Trīs brāļi"" ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem ikviens interesents var sekot tiešraidē - www.nba.lv www.gaisma.lv un www.gaismaspils.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Mārcis Krastiņš
Baltijas komunikāciju centrs
Tālr.: 67281360; 29804723,