Ceturtdien, 26.novembrī plkst. 17:00 Madonā notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā (turpmāk – EKPL) organizētā diskusija ciklā "Eirodzīve – kāpēc?", kurā Madonas iedzīvotāji ar ekspertiem diskutēs par Latvijas izdzīvošanas iespējām Eiropā un pasaulē.
Sarunu vadīs filozofs prof. Igors Šuvajevs, tajā piedalīsies filozofe Māra Kiope un Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks.

Diskusijā klātesošie spriedīs par Latvijas konkurētspēju, izdzīvošanas un neatkarības saglabāšanas izredzēm globālajā ekonomikā, kādām būtu jābūt šā brīža prioritātēm politikā, ekonomikā un kultūrā, kā arī citiem jautājumiem.

"Individuālās izdzīvošanas izredzes ir visai lielas, tomēr sadarbībā tās būtu vēl lielākas. Lai gan pēdējā laikā arī individuālā izdzīvošana kļūst problemātiska. Turklāt jautājums ir ne tik daudz par indivīdu, cik par valsts un tajā dzīvojošo indivīdu izdzīvošanas izredzēm.

Nepārdomājot un atbilstīgi nerīkojoties, it viegli pielikt punktu valstij. Iespējams, ka reģions "Latvija" turpinās pastāvēt kā savdabīgs rezervāts vai brīvdabas parks, taču šāds iestādījums nav valsts. Turklāt varbūt Latvijas valstij jau ir pielikts punkts? Kāpēc valsts lietās pastāv tāda noslēpumainība un pat meli? Kāpēc skaidras rīcības vietā pastāv jezgaina rosīšanās?" jautā I.Šuvajevs.

"Tiek gvelzts par ilgtspējīgu attīstību, nenodrošinot pat pastāvēšanu. Tiek piesauktas inovācijas un tehnoloģijas, bet to ieviešana atstāta uz kādu vēlāku laiku. Par to it labi liecina "valstiskā attieksme" pret zinātni un izglītību. Citviet tās Eiropā ir prioritāte, jo īpaši krīzes apstākļos, bet Latvijā labāk izvēlas idiotizācijas neceļus. Zināšanas vairs nav pašvērtība, priekšroka tiek dota izsišanās un caursišanas spējām. Globalizēšanās norisēs pasaule sarūk, un Latvija kļūst par šīs pasaules provinci, jo arī lokālais tiek atstāts novārtā," norāda I.Šuvajevs.

Diskusija plkst. 17:00 notiks Madonas novada bibliotēkas lasītavā (Skolas ielā 12)! Piedalīties tiek laipni aicināts ikviens Madonas iedzīvotājs.

"Eirodzīve – kāpēc?" ir EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas Ivetas Šulcas ierosināts diskusiju cikls – neformālas sarunas pie kafijas galda par sabiedrībai būtiskām un aktuālām tēmām, kas saistītas ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā.

2009. gadā paredzēto diskusiju grafiks un papildus informācija par diskusijām atrodama EK pārstāvniecības Latvijā mājas lapā http://ec.europa.eu/ un www.esmaja.lv.
 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Dreimane
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā diskusiju cikla "Eirodzīve – kāpēc?" pārstāve
Tālr.: 22050907