Piektdien 20. novembrī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) plkst. 16:00 K. Barona ielā 14, Jaunākās periodikas lasītavā aicina uz diskusiju par nācijas atmiņu digitālajā laikmetā. Diskusijas mērķis ir runāt par to, kas notiek ar individuālo un kolektīvo atmiņu digitālajā laikmetā.
Diskusijā piedalīsies rakstniece Laima Muktupāvela, laikraksta "Kultūras Forums" galvenā redaktore Inga Šteimane, SIA "Tilde" valdes loceklis Andrejs Vasiļjevs, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača un LNB direktors Andris Vilks. Diskusiju vadīs Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas "Letonica" vadītājs Uldis Zariņš.
 
Diskusijā iecerēts runāt par atmiņas konceptiem un teorijām: vai mainoties atmiņas nesējiem mainās arī tas, ko atceramies? Kas notiek ar cilvēku, kurš ir zaudējis atmiņu un līdz ar to – savu identitāti? Un kā mēs šajā daudzveidīgajā tehnoloģiju laikmetā redzam sevi kā nācijas atmiņas turētājus, glabātājus un veidotājus? Kultūras mantojums ir dzīvs tikai tik ilgi, kamēr tas ir pieejams. Globalizācija, pateicoties tehnikas brīnumiem un informatīvās atmiņas neierobežotai pieejamībai, paver milzīgas iespējas katras, pat vismazākās nācijas jaunam uzplaukumam. Jautājums ir - vai mēs protam un vai pratīsim šīs jaunās priekšrocības izmantot?
 
Uz diskusiju laipni aicināti visi interesenti.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67365255; 29274845
www.lnb.lv