Apgāds Zvaigzne ABC Lāčplēša dienā dāvina lasītājiem vjetnamiešu izcelsmes mākslinieka Kao Vieta Ngujena komiksu grāmatu "Lāčplēša dzimšana", kas veidota pēc Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" motīviem. Līdz 17. novembrim grāmatu Apgāds Zvaigzne ABC veikalos varēs iegādāties ar 10% atlaidi.
Komiksu grāmata "Lāčplēša dzimšana" ir zīmējumos attēlots stāsts par Lāčplēša piedzimšanu un pirmajiem bērnības gadiem, kas bijuši ne mazāk spraigi kā turpmākā dzīve.
 
Zīmējumos atdzīvināti Lāčplēša aizraujošie piedzīvojumi laikā, kad visai Baltijai šausmas iedvesa kuršu vikingi un vēl dzīvi bija tādi diženi vīri kā Burtnieks un Lielvārds. Komikss noderēs arī kā vēstures izziņas avots par laika periodu pirms krustnešu iebrukuma Latvijas teritorijā.
 
"Lāčplēša dzimšana" bija Kao Vieta Ngujena diplomdarbs Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un tika novērtēts ar atzīmi "izcili".
 
"Man šķiet, ka mākslas izglītība Latvijā ir daudz labāka nekā citur, tikai žēl, ka komiksu žanrs neattīstās. Komikss arī ir māksla, kas atspoguļo valsts kultūru. Turpināšu komisku kā māksla žanra studijas Amerikā un ilustrēšu eposa "Lāčplēsis" pārējās daļas. Šis komikss ir mana dāvana Latvijai - zemei, kuru uzskatu par savu otro dzimteni," saka Kao Viets Ngujens.
 
Apgāds Zvaigzne ABC ir lielākais grāmatu izdevējs Latvijā ar visplašāko grāmatu veikalu tīklu. Apgāda Zvaigzne ABC darbības virzieni ir daiļliteratūras izziņas literatūras, bērnu literatūras un mācību grāmatu izdošana un tirdzniecība.
 
Šobrīd apgādam Zvaigzne ABC ir 22 grāmatu veikali un divi grāmatu "outlet".
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Stepiņa
Apgāda ``Zvaigzne ABC`` sabiedrisko attiecību projektu vadītāja