Pirmdien, 16. novembrī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Jaunākās periodikas lasītavā K. Barona ielā 14, tiks atklāta Slovākijas Republikas vēstniecības Latvijā sagatavotā izstāde "Sekojot Samta revolūcijas ceļam: Slovākija pēc 1989. gada".
Izstādē aplūkojamās fotogrāfijas rāda 20 gadu ilgu laika posmu, sākot no Samta revolūcijas Bratislavā 1989. gadā, beidzot ar Slovākijas iestāšanos eiro zonā šī gada janvārī. Veidojot ekspozīciju, tās autori vēlējušies radīt iespējami daudzpusīgu iespaidu par šo valsti.
 
Fotogrāfijās varēs apskatīt pasaulē ievērojamu amatpersonu, kultūras darbinieku un karaļnamu pārstāvju oficiālās vizītes. Tajās atspoguļoti arī Slovākijas sasniegumi gan militārajā jomā, gan kultūrā un sportā. Tāpat izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar Slovākijas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojumu sarakstu, kā arī gūt plašāku priekšstatu par biznesa iespējām šajā valstī.
 
Tiks izstādīti arī nozīmīgu slovāku vēsturisko personu un tādu politiski svarīgu notikumu kā iestāšanās ANO, NATO, Eiropas Savienībā un pievienošanās Šengenas zonai foto uzņēmumi un apraksti.

Izstāde būs apskatāma līdz 11. decembrim.
 

Informāciju sagatavoja:
Anda Lamaša
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu nodaļas vadītāja
Tālr.: 67287459; 26373917