Aleksandra Čaka dzejas izlase "Det er høje tid" Dānijā izdota apgādā "Forlaget Rasmus" dāņu dzejnieka Pēra Nīlsena (Per Nielsen) atdzejojumā.
Grāmatā iekļauti 75 Aleksandra Čaka dzejoļi, kas sarakstīti laikā no 1923. līdz 1948. gadam. Atdzejotājs Pērs Nīlsens ievērojamo latviešu dzejnieku salīdzina ar tādiem dāņu dzejniekiem kā Toms Kristensens (Tom Kristensen; 1893-1974) un Emil Bønnelycke (1893-1953).
 
Dānijas laikrakstā "Berlingske Tidende" publicētajā anotācijā Aleksandra Čaka dzejas grāmatai no sešām iespējamām zvaigznītēm iedotas piecas. Vērtējumā teikts, ka "Čaka liktenis bijis tikpat vētrains kā Latvijas vēsture 20. gadsimtā, tomēr šodien viņš ir lielā mērā pazīstams kā avangarda dzejas aizsācējs. Viņš ieviesa pilsētu kā motīvu un apdzīvoja tās bulvārus un šaurās ieliņas ar ormaņiem, matrožiem, veļas mazgātājām un pārdevējām. Tramvaji, kanalizācijas caurules, dziļi pagrabi un notekcaurules - ir nozīmīgas detaļas ekspresionistiskajā Rīgas portretējumā". Anotācijā minēts, ka Aleksandra Čaka dzejas izlase paplašina literāro apvārsni un iepazīstina ar spilgtu un interesantu dzejnieku.
 
Aleksandra Čaka dzejas grāmatas izdošanu dāņu valodā atbalstījis Latvijas Literatūras centrs sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu kultūras programmas "Latvijas literatūra pasaulē" ietvaros organizētajā konkursā "Atbalsts ārvalstu izdevējiem Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai".
 
 
Informāciju sagatavoja:
Arita Gutāne
Latvijas Literatūras centra projektu vadītāja
Tālr.: 67311021