10. novembrī  plkst. 14.30 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē  - bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis", (Malkas ielas 4, 3.st.) notiks lekcija "Knuts Hamsuns un Latvija. Klātbūtne".
Šogad Ziemeļeiropā un pasaules kultūrtelpā tiek svinēta norvēģu rakstnieka, Nobela prēmijas laureāta Knuta Hamsuna 150. jubileja. Atzīmējot šo notikumu, 2009. gads ir pasludināts par Knuta Hamsuna atceres gadu (1859 – 1952).

Arī Latvijā šis notikums tiek atzīmēts ar dažādām kultūras dzīves aktivitātēm. Liepājas bibliotēkās rakstnieka atcerei ir veltītas literāri tematiskas izstādes un pasākumi. Aktualizējot norvēģu rakstnieka personības un daiļrades ietekmi uz Latvijas kultūrtelpu, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros piedāvā filoloģijas zinātņu doktores, DU asociētās profesores, Komparatīvistikas institūta, Latviešu literatūras un kultūras katedras vadītājas Maijas Burimas lekciju par izcilā norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna personību, daiļrades vadlīnijas un ietekmi uz Latvijas kultūrtelpu.

Savu pretrunīgo, ar nacisma ideoloģiju saistīto uzskatu dēļ K. Hamsuns ir visdiskutablākais rakstnieks mūsdienu Norvēģijas literārajā telpā. Izcilā norvēģu rakstnieka daudzus gadu desmitus ilgo popularitāti nosaka literārais novatorisms modernās izteiksmes meklējumos, izsmalcināts lirisms, virtuozi veidoti tēli un izmeklēta humora izjūta. Rakstnieka vārds pasaules literārajā telpā iezīmējies ar daudziem poētiskiem jaunievedumiem, starp kuriem – intensīvs un savdabīgs laika tēlojums.

K. Hamsuna daiļrade iespaidojusi daudzus māksliniekus un literātus dažādos laika posmos. Rakstnieks, ar savu savdabīgo personību un daiļrades īpašo skanējumu, ietekmējis latviešu kultūras fundamentālo daiļrades mantojumu un procesus.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja
Tālr.: 63422049