"Rēzeknes Goda pilsoņi" – izstāde ar šādu nosaukumu pirmdien, 9. novembrī, tika atklāta Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā un tur būs apskatāma līdz 24. novembrim.
 Jau vairākus gadus pilsētnieku uzmanību piesaista cilvēki, kuri ir saņēmuši Goda pilsoņa titulu, tāpēc bibliotēkas novadpētnieces ar īpašu rūpību vāc materiālus par Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas vēsturi mūsu pilsētā, un šis process nebūt vēl netuvojas noslēgumam.
 
Mēs visi ļoti labi saprotam, ka pilsētas Goda pilsoņa nosaukums ir īpašs tituls cilvēkam, kurš to saņem, tas ir sevišķs gods. Ja cilvēku pelnīti ciena pilsētnieki, tas nozīmē, ka viņš ir daudz darījis savas pilsētas un tās iedzīvotāju labā.
 
Kā atbilde daudzkārtējiem visdažādāko lasītāju grupu pieprasījumiem bibliotēkas novadpētniecības materiālu vidū ir parādījusies mapīte ar informāciju par pilsētniekiem, kuri ir saņēmuši apbalvojumu "Rēzeknes Goda pilsonis". Rēzeknes Goda pilsoņu kopskaits vēl jāprecizē, taču jau šobrīd izstādē var iepazīties ar H. Bernānes, V. Bistrova, J. Buļa, E. Cakules, A. Čerbades, M. Eisakas, J. Elkšņa, A. Gaisiņa, V. Grišānes, R. Haheles, K. Jansona, J. Karro, M. Kazakova, P. Keiša, P. Kitajeva, V. Kovaļevska, A. Mežinskas, I. Mihailova, E. Mītnieces, V. Nikonova, M. Nizinskas, B. Orinskas, I. Siliņevičas, V. Sprūgas, A. Varslavāna, P. Zeiles, J. Zudāna un O. Zvejsalnieka biogrāfijām.

Laiks paiet, un no attāluma pagājušais kļūst ļoti labi redzams. Vai atceramies visus savus Goda pilsoņus, vai zinām viņu vārdus? Kas viņi mums ir šodien?

Laipni gaidām ikvienu Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā! Mēs piedāvājam jums iepazīties ar stāstiem par mūsu novadnieku dzīvi un darbību, paskatīties fotogrāfijas, palasīt viņu sarakstītās grāmatas vai apskatīt gleznu reprodukciju albumus!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Marija Šeršņova
Rēzeknes Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
Anna Keirāne
Rēzeknes Centrālās bibliotēkas Informācijas tehnoloģiju nodaļas galvenā bibliotekāre