Rīga, 6.nov., LETA. Biznesa augstskolas "Turība" izdevniecība ir noslēgusi līgumu ar SIA "Ideju foruma bibliotēka" par grāmatu vāka, autoru, satura, atsauču un viena vai vairāku fragmentu ievietošanu digitālajā bibliotēkā.
Par to biznesa informācijas portālu "Nozare.lv" informēja biznesa augstskolas "Turība" izdevniecības vadītāja Daiga Rugāja. Viņa uzsver, ka izdevniecība rūpīgi sekos līdzi, lai šie līguma nosacījumi tiktu ievēroti.
 
Rugāja norāda, ka ir pieņemami, ja šādā bibliotēkā, saskaņojot ar autortiesībām saistītos jautājumus, ir pieejamas grāmatas, kuras vairs neatrodas grāmatnīcu plauktos un nav plānoti papildu metieni.
 
"Turklāt, domājot par grāmatu maksimālu pieejamību lasītājiem, tā veicinot gan izglītības līmeņa paaugstināšanos, gan līdzekļu ietaupīšanu, biedrības "Ideju forums" izveidotais projekts par elektronisko bibliotēku ir apsveicams," uzskata izdevniecības vadītāja.
 
Tomēr viņa norāda, ka šim jautājumam ir ļoti sāpīga otra puse, kas skar ne tikai autortiesību jautājumus. "Šādas bibliotēkas darbības rezultātā reāli zaudējumi radīsies Latvijas izdevniecībām, kuras ir ieguldījušas līdzekļus grāmatu ražošanā (izdošanā), un grāmatnīcām, kas realizē šīs grāmatas. Pārdodamo grāmatu apjoms samazināsies, kā dēļ samazināsies ne tikai ieņēmumi attiecīgiem uzņēmumiem, bet arī plānotie nodokļu ieņēmumi valstij," norāda Rugāja.
 
Kā ziņots, grāmatu izdevēji un biedrība "Ideju forums" tikšanās laikā nav nonākuši pie kompromisa par iespējamo atlīdzību grāmatu izdevējiem par izdevumu publicēšanu internetā, biznesa informācijas portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.
 
 
Sandra Stepe Nozare.lv
Copyright © LETA