Rīga, 5.nov., LETA. Grāmatu izdevēji un biedrība "Ideju forums" tikšanās laikā nav nonākuši pie kompromisa par iespējamo atlīdzību grāmatu izdevējiem par izdevumu publicēšanu internetā.
Par to biznesa informācijas portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.
 
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija šodien tikās ar biedrību "Ideju forums", lai vienotos par iespējamo atlīdzību grāmatu izdevējiem.
 
Pugača norāda, ka tikšanās laikā runāto varot rezumēt īsi - "Ideju foruma" ideja ir laba, bet izpildījums - ļoti apšaubāms. "Tikšanās laikā grāmatu izdevēji izteica nožēlu, ka biedrībai neienāca prātā pakonsultēties ar grāmatu izdevējiem pirms digitālās bibliotēkas izveides," sacīja asociācijas izpilddirektore.
 
Pugača norāda, ka "Ideju forums" grāmatu izdevējiem solījis no digitālās bibliotēkas izņemt jaunākos grāmatu izdevumus, taču, pēc viņu domām, jaunākie izdevumi esot tie, kas izdoti pēdējā gada laikā. Taču grāmatas komercaprites laiks varot būt līdz pat desmit gadiem.
 
"Ir būtiski vienoties ar izdevējiem pirms grāmatas ievietošanas interneta vidē neierobežotai pieejai, kā to ir izdarījis "Ideju forums". Pat diskutablā "Google" grāmatu vietne ievieto tikai teksta fragmentu, kas pieejams ierobežotā laika periodā," akcentē Grāmatizdevēju asociācijas pārstāve.
 
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija pagaidām atturas paust savu nostāju par tālāko iespējamo risinājumu, vien norādot, ka pie šī jautājuma atrisināšanas strādājot juristi.
 
Kā ziņots, grāmatu izdevēji prasīs atlīdzību saistībā ar biedrības "Ideju forums" digitālās bibliotēkas izveidi, kur vienkopus pieejams plašs grāmatu klāsts internetā.
 
Biedrības "Ideju forums" mājaslapā norādīts, ka septembra nogalē biedrība testa režīmā atklājusi digitālo bibliotēku, kur pieejams plašs grāmatu klāsts, audiogrāmatas, videoieraksti un attēli. Mājaslapā teikts, ka atsaucība ir liela, dienā bibliotēkā reģistrējas vidēji 100 jauni lietotāji.
 
 
Sandra Stepe Nozare.lv
Copyright © LETA