2009. gada 5. novembrī plkst.17.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā Rīgā, Rūpniecības ielā 10 notiks mākslinieka un grāmatas "Eine Sandburg in Lettland" autora Ērika J. Grūbela izstādes "Krāsu pasaule 2009" atklāšana, kurā piedalīsies Šveices Konfederācijas vēstniecības padomnieks Urs Bīlers (Urs Bühler).
Ēriks J. Grūbels dzimis 1941. gada 14. maijā Glarusas kalnu kantonā Betšvandenē (Šveice). Gleznotājs nav profesionāls mākslinieks. Viņš absolvējis Policijas akadēmiju Šveicē un tagad ir pensionēts policijas ierēdnis.
 
No 1997. gada viņš dzīvo Latvijā un ir precējies ar Zani Rozenbergu.
 
Ēriks J. Grūbels sāka gleznot tikai 40 gadu vecumā. Trīs gadus viņs mācījās pie mākslinieces, profesores Birutas Stafeckas. Kopš 2006. gada Ēriks J. Grūbels darbojas mākslinieka, pedagoga, Mākslinieku Savienības valdes locekļa dibinātā glezniecības studijā "Grīva".

Ekspresīvs mākslinieks, glezno ar eļļu, kā arī akrila un akvareļkrāsām -ainavas, klusās dabas un darbus ar moderno ievirzi.
 
Gleznotājs Juris Ģērmanis raksturo Ēriku J. Grūbelu šādi:
"Ēriks J. Grūbels atdod mākslai savu enerģiju visu - bez atlikuma.
 
Sācis gleznot tikai brieduma gados, viņš steidz panākt nokavēto ar nešaubīgu ticību savai sūtībai pateikt mākslā to neatkārtojamo vārdu , ko nespēj neviens cits.
 
Ērika J. Grūbela estētiskie uzskati veidojušies rietumu kultūras vidē 20.gs. otrajā pusē, kad daudzi mākslinieki centās nomest konvenciālos tradicionālās skolas veidotos kanonus un tiešā veidā, nepastarpināti pauda emocijas, pārdzīvojumus un pasaules izjūtu savās gleznās. Šadu ceļu izvēlējies arī Ēriks J. Grūbels.
 
Katra viņa glezna izstaro enerģiju. Krāsu salikumi, kur sarkanais, oranžais un dzeltenais kontrastē ar koši zilajiem un zaļajiem toņiem liecina par milzīgu temperamentu, brīžiem nesavāktu un nekoordinētu, taču tādu, kas neatstāj skatītāju vienaldzīgu. Ir patīkami vērot Ēriku Grūbeli darba procesā - ar kādu nopietnību viņš pieiet savam uzdevumam.
 
Ēriks Grūbels apzinās skolas trūkumu jaunībā un tāpēc kāri tver katru padomu un aizrādījumu, taču pakļauj tos sevis izvēlētajam stilam."
 
Izstāde apskatāma līdz 2009. gada 4. decembrim darbdienās no 11.00 līdz 19.00.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ņina Kočetkova
Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas pārstāve