11. novembrī plkst. 11:00 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Pils laukumā 2, 1. stāva zālē) notiks preses konference, kurā diskutēs par muzeju reorganizāciju. Oktobrī noslēgusies vairāk nekā  divus gadus ilgā Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja reorganizācija, pārmaiņas skārušas arī O. Vācieša muzeju un A. Upīša muzeju.
Kultūras ministrs Ints Dālderis sniegs vispārēju pārskatu par reorganizācijas gaitu un rezultātiem.

Reorganizācijas rezultātā VA "Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejs" vietā izveidota VA "Rakstniecības muzejs un rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuve". Mainījusies muzeja struktūra, taču Latvijas rakstniecības un mūzikas interpretācijas būs pieejamas muzeja pakalpojumos arī turpmāk. Par diviem jauniem projektiem, kas iecerēti šogad, pastāstīs VA "Rakstniecības muzejs un rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuve" direktore Ilze Knoka.

Teātra vēsturi, tāpat kā līdz šim, atspoguļos E. Smiļģa Teātra muzejs. Par to, kādas pārmaiņas sagaida Teātra muzeju Latvijas Kultūras akadēmijas paspārnē, kā arī par muzeja un augstskolas sadarbības iespējām stāstīs LKA rektors Jānis Siliņš.

Reorganizācijas ietvaros izveidota arī VA "Memoriālo muzeju apvienība", kas apvieno šādus muzejus: J. Akuratera muzejs, K. Barona muzejs, Raiņa un Aspazijas muzejs, J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais muzejs un Ojāra Vācieša memoriālais muzejs. Par iecerēm vienlaikus saglabāt katra muzeja individualitāti un īstenot saskaņotu vides uzraudzību un attīstības stratēģiju, informēs VA "Memoriālo muzeju apvienība" direktore Rita Meinerte.
 
Lūdzu savu dalību apstiprināt pa tālruni 67227782, 67201772 vai 26330992 līdz 10. novembrim, plkst. 16:00.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Astra Spalvēna
VA "Rakstniecības muzejs un rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuve" Mārketinga nodaļas vadītāja
Tālr.: 67227782; 26330992