Jau otro gadu Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka ir iesaistījusies biedrības "Kopienas Attīstības centrs" organizētajā "Solidārajā mācību olimpiādē", kura pasaulē būs jau 7. Mācību olimpiāde.
Šogad projekta dalībniekiem būs iespēja atbalstīt attīstības projekta uzsākšanu Angolā un tajā iesaistīsies jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Vācijas un citām valstīm ar savu mācību darbu vairāk kā 300 šo valstu bibliotēkās un lasītavās. Rīgā "Solidārajā Mācību olimpiādē" piedalīsies LU, Rīgas Stradiņa universitāte, Biznesa augstskola "Turība", kā arī kultūras centrs "Rīva".

Latvijas Universitātes studenti no 5. novembra līdz 5. decembrim var piedalīties projektā, apmeklējot LU Bibliotēkas nozaru bibliotēkas:
• Daudznozaru bibliotēku, Raiņa bulvārī 19;
• Ekonomikas zinātņu bibliotēku, Aspazijas bulvārī 5;
• Humanitāro zinātņu bibliotēku, Visvalža ielā 4a;
• Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēku Jūrmalas gatvē 74/76;
• Sociālo zinātņu fakultātes bibliotēku, Lomonosova ielā 1.

Projektu atbalsta privātie un valsts sponsori, kuri finansē mācību stundu pārvēršanu naudā un tiek prognozēts, ka aktīvai projekta realizācijai šogad varētu tikt veltītas 350 000 mācību stundas, kuras tiks pārvērstas 350 000 eiro, lai finansētu četrus izglītības projektus.

Iegūtie finansu līdzekļi šogad galvenokārt tiks ieguldīti projektā "Atbalsts bērniem, pusaudžiem un sievietēm Kudilanga ni Kudizola centrā Kakvako pilsētā (Angola)", lai apmācītu 15 skolotājus un apgādātu viņus ar nepieciešamajiem mācību materiāliem. Skolotāji strādās Kudilanga ni Kudizola mācību centrā, kurā tiks iekārtota arī lauku poliklīnika, izveidota vieta sporta nodarbībām, centrā organizēs arī citas aktivitātes, atbalstot nabadzīgus jauniešus un sievietes.

Ikviens interesents var iepazīties ar projektu, tā norisi, aktualitātēm un rezultātiem tīmekļa vietnē: www.solidaraolimpiade.com. Šī gada jaunums - konkurss "Uzzīmē savu solidāro lāpu", kura noteikumi arī ir pieejami internetā.

LU Bibliotēka aicina LU studentus aktīvi piedalīties "Solidārajā mācību olimpiādē" un ar savu mācīšanos palīdzēt veicināt izglītības attīstību Angolā.
 
Papildu informācija:
Latvijas Universitātes Bibliotēka
Tālr.: 67034432
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ruta Garklāva
Latvijas Universitātes Bibliotēkas Informācijas un bibliogrāfijas nodaļas vadītāja