Novembrī – mēnesī, kad Latvijas valsts svin savus svētkus, – jubileju atzīmē arī sākumskolas bērnu žurnāls SPICĀ. Šogad žurnālam 3. novembrī aprit 11 gadi, kopš tas pirmo reizi nonāca pie mūsu lasītājiem.
Pirms 11 gadiem – 1998. gada 3. novembrī – dienas gaismu ieraudzīja žurnāla SPICĀ pirmais numurs. Tolaik tā nosaukums bija Spicā Avīze – un tas bija pirmais iknedēļas preses izdevums skolas bērniem Latvijā.
 
Gadiem ritot, izauguši ne vien pirmie SPICĀS lasītāji,  izaudzis ir arī pats izdevums – no avīzes tas ir pārtapis par žurnālu. SPICĀ 11 gadu laikā ir piedzīvojusi daudz  pārmaiņu – gan izdevēju un īpašnieku, gan redakcijas sastāva, žurnāla satura, dizaina un formāta maiņu. Arī šobrīd SPICĀ – tāpat kā mūsu lasītāji – aug un mainās.
 
Neraugoties uz valsts sarežģītajiem ekonomiskajiem apstākļiem, žurnāla SPICĀ veidotāji nolēmuši nepadoties. Tāpēc žurnāls, pateicoties lieliskajai komandai un sadarbības partneriem, ik mēnesi turpina priecēt daudzu bērnu sirdis visā Latvijā. Ar katru SPICĀS numuru saņemam pateicības vārdus arī no skolotājiem, bibliotekāriem un vecākiem.
 
SPICĀS novembra numurs tiek veltīts žurnāla dzimšanas dienai un valsts svētkiem.

Šomēnes redakcijā viesojas slinkais runcis Garfīlds. Izrādās, ja labi sasparojas, arī viņš var izdomāt daudzas jautras idejas, kā no sirds izpriecāties ballītē (Garfīlds nav skops, viņš tikai priecāsies, ja SPICĀS lasītāji izmantos viņa idejas paši savu ballīšu organizēšanai!). Arī SPICĀS draugs Garlaika dullenis aiz gara laika izgudrojis kaut ko pavisam dullu! Šajā SPICĀS numurā atradīsi arī ideju, kā pagatavot pavisam neparastu torti, uzzināsi, ka Latvijas vēsturē ir bijuši gan pārpratumi, gan arī visai jautri notikumi, varēsi krāsot, līmēt, spēlēt, zīmēt, piedalīties konkursos, laimēt balvas un visvisādi izpriecāties!
 
Un jā – žurnālu SPICĀ jau varat abonēt 2010. gadam, laimēt ģimenei braucienu uz Palangu, kā arī citas jautras dāvanas!
Sveicam visus lasītājus Latvijas valsts un SPICĀS dzimšanas dienā!
 
 
Žurnāla SPICĀ redakcija