2009. gada 4. novembrī plkst. 13.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks Francijas Kultūras centra ceļojošās izstādes: "Frankofonā komiksa gadsimts" atvēršana. Izstādes atklāšanā piedalīsies Francijas kultūras centra atašeja franču valodas un izglītības jautājumos direktora vietniece Laurence Djevras kundze.
Šī izstāde ir veidota balstoties uz Angulemas nacionālā komiksu un bilžu centra kolekciju, kas publikai tika atvērta 2008. gada 1. janvārī. Bilžu centra kolekcija sastāv no aptuveni 7000 komiksiem, bet šajā izstādē apskatāmi 14 komiksi, kuri parāda dažus no nozīmīgākajiem vēstures etapiem šīs mākslas attīstībā, kurai ir nenovērtējama vieta franču, Eiropas un visas pasaules kultūrā. Sākot ar pārsteidzoši moderno Karānu Daču un viņa stāstiem bez vārdiem līdz iespaidīgajam tehnikas meistaram Edmundam Boduānam- vairāk nekā gadsimtu ilgā franču un beļģu komiksu tradīcija tagad ir apskatāma šajā izstādē.

Sākot ar komiksa aizsākumiem - "stāsti bildēs", kad katram zīmējumam klāt pielikts paskaidrojošs teksts; turpinot ar beļģu komiksiem, kas noteica jauno franču lasītāju gaumi 50.-60. gados; apbrīnojamais franču meistaru dzīvesprieks, kas Asteriksa panākumu ēnā, radīja apvērsumu 60. gados stāstu stāstīšanas manierē. Īsumā: plašs, uzjautrinošs, aizraujošs un intriģējošs stāstošo attēlu krājums par pirmo gadsimtu kopā ar komiksiem.

Latgales Centrālajā bibliotēka izstāde būs apskatāma līdz 22. novembrim.
 

Informāciju sagatavoja:
Dzidra Stupāne
Latgales Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
Tālr.: 65476341