Aizvien lielāku popularitāti iegūst Dienas aprūpes centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem (Rīgā, Katoļu ielā 57) trešajā stāvā ierīkotais Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) grāmatu izsniegšanas punkts.
Katru darbdienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 grāmatu izsniegšanas punktā strādā profesionāls RCB darbinieks. Ik dienas šo bibliotēku apmeklē 50 - 60 cilvēku.
 
Dienas centra apmeklētāji var lasīt grāmatas un žurnālus (šeit ierīkotas sešdesmit vietas lasīšanai). Ja viņiem ir pase, ko parādīt bibliotekāram, un mājas, kur lasīt, grāmatas tiek izsniegtas arī uz mājām. Bibliotēkā var skatīties televīziju un bez maksas lietot datorus, kas īpaši noder, meklējot darbu. Bibliotekāri sniedz arī individuālas konsultācijas, kā tikt pie nepieciešamās informācijas, kā lietot e-pastu, iegūt aktuālu informāciju par dažādu institūciju pakalpojumiem.
 
Dienas aprūpes centrā iekārtotais grāmatu izsniegšanas punkts ir otrais RCB sociālas ievirzes projekts. Kopš 2006. gada RCB grāmatu izsniegšanas punkts darbojas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. "Līdzīgu pakalpojumu esam iecerējuši piedāvāt arī Brasas cietumā. Bibliotēka nāk pie cilvēkiem, kas paši nevar atnākt uz bibliotēku," stāsta RCB direktore Dzidra Šmita. Viņa uzsver, ka Dienas centra bibliotēka ir vieta, kur cilvēki, kas nokļuvuši grūtā situācijā, var atgūties un sakopot spēkus, lai atgrieztos sabiedrībā. Publiskā bibliotēka ir bibliotēka visiem, un līdzcilvēku sociālā un psiholoģiskā integrācija ir viens no galvenajiem RCB darbības mērķiem un pamatprincipiem.
 
Dienas aprūpes centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem darbojas kopš 2009. gada 21. maija. Tas tapis Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas, Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas un Labklājības departamenta sadarbības rezultātā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa