16. oktobrī ar pasākumiem kultūras iestādēs visā Latvijā noslēgsies viena no Latvijas Radošo savienību padomes atbalsta akcijām - "Es par kultūru!", kurā sabiedrība tiek aicināta izteikt atbalstu kultūrai. Akcijas laikā iedzīvotāji aicināti ar saviem parakstiem apliecināt, ka kultūra viņu dzīvē ir svarīga. Akcija notiek kultūras institūcijās - kinoteātros, grāmatnīcās, bibliotēkās, muzejos, teātros, koncertu norises vietās, arhīvos, kultūras centros, mūzikas un mākslas skolās, kā arī interneta portālos www.delfi.lv un www.draugiem.lv.
16. oktobrī vairākas aktivitātes veiks arī Latvijas mākslas augstskolu studenti ar mērķi pievērst uzmanību plānotajai Mūzikas, Mākslas un Kultūras augstskolu apvienošanai.
 
Akcijas laikā savāktie paraksti tiks apkopoti līdz 19. oktobrim, un tiks iesniegti Ministru prezidentam.
 
Kultūras organizācijas rīko atvērto durvju dienas, dažādus koncertus, lasījumus, izstādes, pasākumus u.c. Latvijas teātri rīko akciju "Piemest pagali kultūras ugunskuram" - pie visiem Latvijas teātriem tiks aizdedzināti ugunskuri. Teātru darbinieki, apmeklētāji, garāmgājēji un visi, kam kultūra ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, tiek aicināti pulcēties pie ugunskuriem - piemest pagali kultūras ugunskuram. 16. oktobra vakarā plkst. 19:00 LNMM izstāžu zālē "Arsenāls", sadarbībā ar Laikmetīgās Mākslas centru, tiek rīkota Šveices mākslinieka Rūda Šorno multimediāla performance "Kā kļūt par latvieti?".
 
Visu plānoto pasākumu kalendārs atrodams portālos www.makslinieki.lv, www.kultura.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inga Vasiļjeva
Tālr.: 29276111