15. oktobrī no 12:00 līdz 14:00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā, Juglas ielā 14, notiks muzikāli informatīvs pasākums "Baltā spieķa dziesma", kurā būs iespēja gūt dažāda rakstura informāciju par neredzīgā cilvēka ikdienas dzīvi — par drošību uz ielas, par suņiem pavadoņiem, par neredzīga cilvēka attiecībām ar sabiedrisko transportu. Būs iespēja baudīt arī labu dzeju un skaistu mūziku.
Šobrīd plašākas sabiedrības rīcībā nav pietiekamas informācijas par redzes invalīdiem un viņu lomu sabiedrībā. Bieži vien nezināšana var radīt pārpratumus vai diskomfortu, taču ceļa drošības jautājumos — nezināšana var novest arī pie neatgriezeniskām sekām. Ikvienam sabiedrības loceklim ir jābūt informētam ne tikai par likumiem, kas valda sabiedrībā, kurā dzīvojam, bet arī par visiem šīs sabiedrības locekļiem.
 
Pasākumu apmeklēt ir uzaicināti Satiksmes ministrijas un Kultūras ministrijas pārstāvji, CSDD un autoskolu pārstāvji, lielāko veikalu, kā arī masu mediju pārstāvji.
 
Uz "Baltā spieķa dziesmu" aicināti visi, kas vēlas iegūt daudz noderīgas informācijas un atbalstīt cilvēkus ar redzes traucējumiem. Pasākuma laikā varēs baudīt redzes invalīdu sagatavotu koncertu un dzejas lasījumus, piedalīties praktiskās nodarbībās, lai sajustu neredzīga cilvēka pasaules vēsmas: uzticēšanās, drošība, ikdiena.
 
Čaklākie un atsaucīgākie dalībnieki dāvanā saņems Balto spieķi kā piemiņas vai atgādinājuma zīmi par cilvēkiem mums blakus.
 
Valsts aģentūras "Latvijas Neredzīgo bibliotēka" darbības mērķis ir nodrošināt cilvēkiem ar redzes problēmām iespēju lasīt grāmatas neredzīgo jeb Braila rakstā un audiogrāmatas. Bibliotēkai ir gan Braila raksta nodaļa speciālu grāmatu pagatavošanai, gan skaņu ierakstu studija, kurā ieskaņo grāmatas. Šī ir Latvijas vienīgā bibliotēka, kura pati izdod grāmatas sava krājuma papildināšanai. Latvijas Neredzīgo bibliotēka atrodas Rīgā, Juglas ielā 14; tai ir septiņas filiāles Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē un Ventspilī.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gunta Bite
VA "Latvijas Neredzīgo bibliotēka" Braila raksta nodaļas vadītāja
Tālr.: 67522131, mob. tālr.: 29137112