Ņujorka, 7. okt., LETA--AFP. ASV interneta mazumtirdzniecības kompānija "Amazon.com" otrdien prezentēja ārvalstu tirgiem paredzētu elektronisko grāmatu lasītāja "Kindle" versiju un samazināja iepriekšējā modeļa cenu.
Jaunā "Kindle" cena būs 279 dolāri (133 lati), bet tikai ASV tirgum paredzēto modeļu cenu "Amazon" otrdien samazināja par 40 dolāriem (19 latiem) - līdz 259 dolāriem (123 latiem).
 
"Pirmo reizi vēsturē "Kindle" ir pieejams tirdzniecībā ārpus ASV. Tagad "Kindle" darbosies simts valstīs. Izmantojot "Kindle", jūs varat atrasties Francijā un iegūt grāmatu angļu valodā tikai 60 sekunžu laikā," norādīja "Amazon" dibinātājs Džefs Bezoss.
 
Jaunos "Kindle" modeļus jau var pasūtīt "Amazon" mājaslapā, taču to piegāde tiks sākta tikai 19. oktobrī.
 
"Mums ir miljoniem klientu visā pasaulē, kas no mums iegādājas grāmatas angļu valodā. Mūsu redzējumā, "Kindle" ir tāds, ka jebkad izdota grāmata jebkādā valodā klientiem tiek piegādāta 60 sekunžu laikā. Pagaidām gan mēs piedāvājam grāmatas tikai angļu valodā," sacīja Bezoss.
 
Viņš pavēstīja, ka "Amazon" patlaban strādā vairākas komandas, kas digitalizē grāmatas, kas sarakstītas arī citās valodās.
 
 
LETA AFP
Copyright © LETA