Šā gada 6. oktobrī, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, K. Barona ielā 14 tiks atklāta izstāde "Leģendas par Čehijas pilīm un cietokšņiem", kuru sagatavojusi Čehijas Ārlietu ministrija.
Izstāde "Leģendas par Čehijas pilīm un cietokšņiem" savdabīgā veidā stāsta par 32 vēsturiskiem kultūras pieminekļiem. Apskatei tiek piedāvātas fotogrāfijas, ilustrācijas, leģendas un katra objekta atrašanās vieta tagadējās Čehijas teritorijā. Ekspozīcijā var atrast arī piļu un cietokšņu interneta adreses, kā arī informāciju par dažādiem tajos rīkotiem festivāliem un svinībām.
 
Cietokšņi un pilis ir neizmērojama Čehijas kultūras bagātība. Valsts teritorijā atrodas ap 130 saglabājušos un labi uzturētu lielāku cietokšņu un piļu. Bez tam ir arī ap 3000 tādu kultūras pieminekļu, kas savulaik kalpoja kā aizsardzības, pārvaldīšanas un rezidences ēkas. Ja pieskaita arī sliktāk uzturētos cietokšņus un to drupas, piļu un cietokšņu skaits Čehijā sasniedz 6500.
 
Pilis un cietokšņi bieži tika celti stratēģiski svarīgās vietās un to būvētāji veiksmīgi izmantoja Čehijas dabas reljefa priekšrocības. Radās apbrīnas vērti celtniecības šedevri, kuri pārdzīvojot vairāk kā tūkstoš gadu senu vēsturi, saglabājušies vēl līdz mūsdienām.
 
Pilīm un cietokšņiem Čehijā, Morāvijā un Silēzijā bija liela nozīme daudzu Eiropas Centrālās daļas vēstures notikumu attīstībā: tajos tika lemti ne tikai atsevišķu cilvēku, bet arī valstu un tautu likteņi.
 

Informāciju pēc Čehijas Republikas vēstniecības Latvijā sniegtās informācijas sagatavoja:
Anda Lamaša
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu nodaļas vadītāja
Tālr.: 67287459, 26373917
www.lnb.lv