Daugavpils, 2. okt., LETA. Nākamnedēļ, 6. oktobrī, plkst. 12 Daugavpilī, bērnu bibliotēkā "Zīlīte", notiks ceļojošās interaktīvās izstādes "Karlsona māja" atklāšanas svētki, aģentūru LETA informēja Latgales Centrālās bibliotēkas direktores vietniece Dzidra Stupāne.
Ceļojošā māja ir apmēram trīs metrus augsta un apmēram tikpat plata. Tās sienas klāj audumā veidoti zīmējumi par Karlsonu, kuru māksliniece ir Ilona Vīlande. Mājā dzīvo pats saimnieks Karlsons, kurš no 6. oktobra līdz 5. novembrim aicina ciemos arī mazos daugavpiliešus.
 
Bērni kopā ar zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes varoņiem varēs doties dažādos atraktīvos ceļojumos, minēt krustvārdu mīklas "Karlsona mīļākais izteiciens", piedalīties spēlē-konkursā "Smaida ordenis", Karlsona zīmēšanas konkursā un citos interesantos, atraktīvos jandalēšanās pasākumos Karlsona garā.
 
Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar Karlsona rašanās vēsturi, viņa slavenajiem nedarbiem un ieradumiem, noklausīties populārākos fragmentus no grāmatas par Karlsonu, uzrakstīt savus vēlējumus jaukajam apaļīgajam vīriņam, kā arī nofotografēties un panašķoties kopā ar bērnu iemīļoto literāro varoni.
 
Visu oktobri otrdienās un ceturtdienās plkst. 16 bērni varēs skatīties multfilmas par Karlsonu un Pepiju Garzeķi, bet trešdienās un piektdienās plkst. 16 paredzēta Lindgrēnes grāmatu lasīšana.
 
Izstāde tapusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā par godu Lindgrēnes simtgadei, kas apritēja 2007. gada 14. novembrī.
 
 
Ivars Soikāns LETA
Copyright © LETA