Otrdien, 2009. gada 6. oktobrī, plkst. 12:30 notiks svinīga Pastariņa prēmijas pasniegšanas ceremonija Rojas kultūras centrā. Neskatoties uz grūtiem laikiem, Roja palikusi uzticīga zvejnieku kolhoza "Banga" laikā dzimušajai tradīcijai piešķirt Pastariņa prēmiju reizi divos gados par nozīmīgāko devumu bērnu literatūrā.
Tradicionālo godalgu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu atvēlējis Rojas novads. Jau otro reizi to saņems rakstnieks Juris Zvirgzdiņš, šoreiz – par grāmatām "Mūsu Latvija", "Knorke jeb Tobiass un Fufū meklē Mocartu" un "Konteineru meitenīte Rudīte", kā arī pirmo reizi – mākslinieks Reinis Pētersons par ilustrācijām Ojāra Vācieša grāmatai "Mēnesim robs", Vizmas Belševicas – "Patiess stāsts par Čingo Babu, Lielo Gliemezi un Jūras Karaļa bēdām" un Džeimsa Stīvena – "Zelta pods".
 
Literāts JURIS ZVIRGZDIŅŠ (1941) raksta gan pieaugušiem, gan bērniem. J. Zvirgzdiņa darbi tulkoti krievu, angļu, lietuviešu un itāliešu valodā. Vaļasprieki - lasīšana, cartoon zīmēšana. Zīmējumus publicē ar Charlie Lee vārdu. J. Zvirgzdiņa mājās dzīvo vairāk nekā 35 spēļu ("plīša") lācīši, viens no kuriem - vārdā Tobiass darbojas bērnu literatūras kritikas laukā un pēdējā laikā arī literatūrā. Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš ir arī Jāņa Baltvilka balvas 2009. gada laureāts. Pseidonīmi - R. Zvirgzds, A. Nonīms.
 
Mākslinieks REINIS PĒTERSONS (1981) ir viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes māksliniekiem. Viņš bērnu grāmatu grafikā debitēja 2007. gadā, iemantojot lasītāju un profesionāļu atzinību par ilustrācijām Vizmas Belševicas pasaku ludziņai "Patiess stāsts par Čingo Babu, Lielo Gliemezi un Jūras Karaļa bēdām". 2008. gada vasarā Reinis Pētersons saņēma Jāņa Baltvilka balvu par zīmējumiem Džeimsa Stīvensa grāmatai "Zelta pods". 
 
Literārā prēmija  nosaukta E. Birznieka Upīša populārā bērnu grāmatu tēla Pastariņa vārdā. Pastariņš izjūt sava darba uzdevuma nozīmību, redz tā  nepieciešamību un jēgu. Līdzīgi tēlam, tikpat jēgpilna, nepieciešama un dzīvotspējīga ir arī Pastariņa prēmija.
 
Literātu (kopš 1982. gada) un mākslinieku (kopš 1992. gada) devumu bērnu literatūrā ik pa diviem gadiem izvērtē žūrija.
 
Šogad par prēmijas piešķiršanu lēma žūrijas komisija: Rojas novada bērnu bibliotēkas vadītāja Inta Celmiņa, bibliotekāre Dzintra Pētersone, Rojas vidusskolas latviešu valodas skolotāja Mārīte Maurmane, rakstnieks Valdis Rūmnieks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova un māksliniece Anita Paegle.

Pasākumā piedalīsies Rojas domes priekšsēdētājs, jaunie laureāti, žūrijas komisijas pārstāvji, Rojas un Mērsraga vidusskolu skolēni un mācībspēki, mākslas skolas audzēkņi, laipni lūgti un gaidīti žurnālisti un mediju pārstāvji.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu literatūras centra vadītāja
Tālr.: 29492456