Londona, 1. okt., LETA--BBC. Jaunā pētījumā par platjoslas interneta pieejamību valstī Latvija iekļuvusi starp deviņām vadošajām valstīm, kas atzītas par labi sagatavotām nākotnei.
Oksfordas universitātes Biznesa skolas un Spānijas Oviedo universitātes Ekonomikas departamenta kopīgi veiktā pētījumā skaidrots, cik labi valstis spēj apmierināt mūsdienu interneta lietotāju prasības.
 
No 66 apskatītajām valstīm divas trešdaļas atbilst mūsdienu interneta lietotāju kritērijiem, bet deviņas jau tagad ir gatavas nākotnes interneta prasību apmierināšanai.
 
Vislabāk sagatavotās valstis ir Dienvidkoreja, Japāna un Zviedrija, kam seko Lietuva, Bulgārija, Latvija, Nīderlande, Rumānija un Dānija.
 
Tas ir ievērojams uzlabojums kopš pagājušā gada rezultātiem, kad interneta tīklu tehnoloģiskais nodrošinājums tā brīža prasības pārsniedza tikai Japānā.
 
Pēc pētnieku aprēķiniem vidējais lejupielādēšanas ātrums pasaulē ir 4,75 megabiti sekundē (Mbps), bet vidējais augšuplādēšanas ātrums ir 1,3 Mbps.
 
Savukārt nākotnē, lai ērti strādātu ar gaidāmajām programmām, valstīm būs vajadzīgs vidējais lejupielādēšanas ātrums 11,25 Mbps un augšuplādēšanas ātrums 5 Mbps apmērā.
 
 
LETA BBC
Copyright © LETA