Šā gada 25. septembrī, plkst. 11:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā Tērbatas ielā 75 notiks sarīkojums "Bilžu grāmatu stāsti ar Manfredu Šlīteru".
Pasākums notiks vācu valodā ar tulkojumu latviski.

Pasākumā, ko atbalsta Gētes institūts Rīgā, varēsim vērot, kā vācu ilustrators un rakstnieks Manfreds Šlīters zīmēs un stāstīs notikumus, ko reiz jau iemūžinājis savās grāmatās "Der, Die, Das und Kunterbunt" (Viņš, viņa, tas un raibais), "Herr Schwarz und Frau Weiss" (Melnā kungs un baltā kundze), "Es war einmal ein kleiner Baum" (Reiz bija mazs koks).
 
Mākslinieka ielūgumu saņēmuši Rīgas 6. vidusskolas 2. klases skolēni, kuri kopā ar skolotāju Sandru Zeltiņu un vairākiem latviešu ilustratoriem piedalīsies bilžu grāmatu stāstu darbnīcā.
 
Manfreds Šlīters ir veidojis ilustrācijas daudzām populāru rakstnieku bērnu grāmatām. Kopš 1991. gada iznāk grāmatas ar paša mākslinieka radītiem tekstiem.
 
2008. gadā Manfreds Šlīters saņēma Frīdriha Bedekera balvu (Friedrich – Bödecker – Preis 2008) par izciliem sasniegumiem bilžu grāmatu mākslā un nopelniem bērnu literatūras popularizēšanā. Organizācija, kas nes pedagoga Frīdriha Bedekera vārdu, visā Vācijā organizē rakstnieku un mākslinieku tikšanos ar bērniem skolās un bibliotēkās. Manfreds Šlīters ir slavens ar to, ka kopā ar domubiedriem – mūziķiem un citiem māksliniekiem piedāvā neaizmirstamu notikumu – ceļojumu bilžu grāmatu pasaulē.

Manfreds Šlīters Latvijā viesojas no 21. līdz 25. septembrim. Autors savus stāstus bērniem piedāvās arī Daugavpilī, Rēzeknē, kā arī Gētes institūtā Rīgā.
 
 
Informāciju pēc Gētes institūta materiāliem sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja
Tālr.: 67312792
www.lnb.lv