Rīga, 16. sept., LETA. Šogad Dzejas dienu laikā ļoti daudzi cilvēki apmeklējuši Esplanādē darbojošos grāmatu maiņas telti "Nāc un iemaini pret īsto!", padarot grāmatu maiņas punktu par vienu no apmeklētākajiem pasākumiem Dzejas dienu laikā, aģentūrai LETA pastāstīja Dzejas dienu koordinatore Inga Bodnarjuka.
Grāmatu maiņas punkts ir viens no apmeklētākajiem un interesentus piesaistošākajiem pasākumiem Dzejas dienās jau vairāku gadu garumā, un šogad iespēju mainīties grāmatām izmatojuši aptuveni 2500 cilvēki.
 
Dzejas dienu grāmatu maiņas punkts ir izveidojies par labu tradīciju, jo arī šajā gadā grāmatas bija ieradušies mainīt cilvēki, kurus jau var dēvēt par pastāvīgajiem klientiem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad lielāka atsaucība bija vērojama arī no izdevniecību puses, kuras uz grāmatu maiņas vietu nogādāja pēdējos gados izdotās grāmatas, informēja Bodnarjuka.
 
"Manuprāt, grāmatu maiņa ir Dzejas dienu projekts, par kuru nav jāšaubās, tādēļ šī tradīcija ir jāturpina arī turpmākos gadus," uzsvēra Dzejas dienu koordinatore.
 
Visā Latvijā Dzejas dienas, kas notika no 4. septembra līdz 16. septembrim, kopumā piedāvāja ap 200 dažādus pasākumus, organizējot dažādām vecuma un interešu grupām domātus sarīkojumus. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz aktīvāk Dzejas dienu pasākumu rīkošanā iesaistījušies arī reģioni, ļaujot iedzīvotājiem saprast, ka kultūras dzīve nenotiek tikai Rīgā, vēstīja Bodnarjuka.
 
Rīgā Dzejas dienu programma piedāvāja 25 pasākumus, no kuriem lielu apmeklētāju interesi izraisīja Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā notikušais pasākums "Atvērt nevar aizvērt", kurā tika pārstāvēti dzejnieku Ulda Bērziņa, Edvīna Raupas, Jāņa Rokpelna, Jāņa Elsberga, Ronalda Brieža, Kārļa Vērdiņa un Eduarda Aivara darbi. Tāpat lielu interesi izraisījis pasākums "Opijs tautai", kurā piedalījās Kaspars Dimiters, Andra Manfelde, hiphopa izpildītāji "Bū-š", "Wiesturz" un grupa "Tumors".
 
Bodnarjuka atzina, ka šis gads izceļas ar lielo apmeklētāju skaitu Dzejas dienu pasākumos. Liela interese par Dzejas dienām bijusi arī jauniešu un skolēnu vidū.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA