Rīga, 15. sept., LETA. Latvijā veidotais pasaku portāls "pasakas.net" izvirzīts balvai Eiropas mediju festivālā "Prix Europa 2009" nominācijā "Emerging Media", aģentūru LETA informēja "Ideju foruma" projektu vadītāja Liene Jackeviča.
Kopā ar pasaku portālu "pasakas.net" balvai labāko jauno mediju nominācijai izvirzīti vēl 24 projekti no dažādām valstīm, liecina festivāla interneta mājaslapā publicētā informācija.
 
Festivālā televīzijas, radio un interneta projekti cīnīsies par balvām astoņās kategorijās. Šajā gadā festivāls ir sasniedzis jaunu rekordu, jo kopumā tika saņemti 665 projektu iesniegumi no 40 valstīm, no kuriem tālāk cīņu par balvām turpinās 231 projekts.
 
Jackeviča stāstīja, ka oktobrī visi balvai nominētie pretendenti tiksies Vācijā, lai klātienē vēlreiz prezentētu katrs savu projektu. Pasaku portāls "pasakas.net" ir pirmais interneta projekts no Latvijas, kas izvirzīts Eiropas mediju festivāla "Prix Europa" balvai.
 
Pasaku portāls "pasakas.net" savu darbību sāka 2007. gada vasarā, aicinot sociāli aktīvus un radošus cilvēkus veltīt laiku un balsi, ieskaņojot pasakas un dziesmas, kas bez maksas klausīšanai un lejuplādēšanai pieejamas portāla mājaslapā "www.pasakas.net".
 
Portāls saņēmis apbalvojumu par 2007. gada labāko inovāciju no Nevalstisko organizāciju institūta, tāpat portāls saņēmis atzinību reklāmas festivālā "Golden Hammer" un ieguvis informācijas un komunikācijas tehnoloģiju gada balvu "Platīna pele 2008".
 
"Prix Europa" notiks Vācijas pilsētā Berlīnē no 17. oktobra līdz 24. oktobrim.
 
"Prix Europa" galvenais mērķis ir popularizēt Eiropā veidotus radio, televīzijas un interneta projektus. Katru gadu festivālā piedalās ap 1000 mediju profesionāļu no 40 valstīm. Kopš pirmā festivāla 1987. gadā tas ir kļuvis par vienu no ietekmīgākajiem pasākumiem nozarē.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA