Latvijas Neredzīgo bibliotēka, "Saules Muzejs" un žurnāls "Mūzikas Saule" aicina ikvienu piedalīties labdarības pēcpusdienā "Uzdāvini sauli!", kas notiks otrdien, 22. septembrī, Rīgas Rātslaukumā.
Aicinām visus Latvijas bibliotekārus informēt savus lasītājus par šī pasākuma norisi, jo tajā būs iespēja palīdzēt tūkstošiem redzes invalīdu visā Latvijā. Ziedojot līdzekļus būs iespēja nodrošināt grāmatu Braila rakstā un audioierakstos izdošanu 2010. gadā.
 
Sakarā ar budžeta ievērojamo samazinājumu apdraudēta Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbība grāmatu izdošanas jomā. Valsts aģentūras "Latvijas Neredzīgo bibliotēka" darbības mērķis ir nodrošināt cilvēkiem ar redzes problēmām iespēju lasīt grāmatas neredzīgo jeb Braila rakstā un audiogrāmatas. Patlaban piespiedu kārtā Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Braila raksta grāmatas tiek gatavotas tikai elektroniski, jo bibliotēkas nepietiekamā finansējuma dēļ trūkst tiražēšanai nepieciešamā papīra, savukārt audiogrāmatu ieskaņošana ir apstājusies pilnībā, jo nav iespējas algot diktorus, kas tās ielasītu.
 
Ņemot vērā neatrisināto jautājumu par visu valsts aģentūru, tajā skaitā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas likteni, nav skaidrības, kāds finansējums bibliotēkai tiks piešķirts 2010. gadam un vai vispār tiks piešķirts. Tādēļ jau patlaban vēlamies sākt domāt par 2010. gada iespējām.
 
 
22. septembra pasākuma programma

15:00—17:00  IZZIŅAS NODARBĪBAS STRAPTAUTISKĀ ASTRONOMIJAS GADA RUDENS SAULSTĀVJOS
  • Debesu vērojumi caur teleskopu — Arnis Ginters un "Saules observatorija" no Rāmkalniem.
  • Stāsti par saulstāvjiem, kad diena un nakts vienā ilgumā — Mārtiņš Gills un Latvijas Astronomijas biedrība.
 
17:00—18:30  KONCERTS UN RADOŠĀS DARBNĪCAS
  • Koncerta dalībnieki — Rīgas Kamerkoris Ave Sol un Mārtiņš Klišāns, Latvijas Bankas koris un Agita Ikauniece, Mārtiņš Brauns, tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas", Rīgas Franču liceja Tautas deju kolektīvs "Auseklītis", Strazdumuižas pūtēju kvintets, dzejnieki Ingemāra Balode, Jānis Elsbergs, Māris Salējs, Ilmārs Šlāpins, Inese Zandere, kā arī citi draugi un atbalstītāji.
  • Radošajās darbnīcās būs iespēja pašiem darināt rotaslietas, krāsot saulītes, darboties ar dabas materiāliem, flīzēm u.c. materiāliem, kā arī rakstīt neredzīgo rakstā un daudzas citas izdarības.
  • Informācijas teltī būs pieejamas ziņas par Latvijas Neredzīgo bibliotēku, "Saules Muzeju", kā arī žurnālu "Mūzikas Saule".
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gunta Bite
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Braila raksta nodaļa
Tālr.: 67522131, 29137112
www.neredzigobiblioteka.lv