16. septembrī plkst. 15.00 Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aicina uz tikšanos ar ievērojamo Latvijas tekstilmākslinieci Edīti Pauls-Vīgneri. Mākslinieces tekstiliju izstāde no 9. septembra aplūkojama Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā pie bibliotēkas Baltās sienas.
Edīte Pauls-Vīgnere ir viena no izcilākajām personībām latviešu tekstilmākslā. Līdztekus citiem 20. gadsimta latviešu tekstilmākslas darbiem Edītes Pauls-Vīgneres krāsainās, stilistiski daudzveidīgās un jēdzieniski bagātās lielformāta kompozīcijas ļāvušas mūsu tekstilmākslai kļūt atpazīstamai pasaulē.

2009. gads ir mākslinieces jubilejas gads. Katram no izstādē redzamajiem darbiem Rīgas Centrālā bibliotēka velta literatūras izstādi, rosinot skatītājus ne vien baudīt gobelēnu vizuālo krāšņumu, bet iesaistīties asociācijās par mākslas un intelektuālās telpas savstarpējo saspēli. Tā, piemēram, gobelēns "Strīpa" (2002) asociatīvi piesaistījis materiālus par izcilo amerikāņu aktrisi Merilu Strīpu, bet gobelēniem "Akmeņi. Kolka" (2001) un "Skatoties Hundertwasser" (1999) attiecīgi veltītas izstādes par Kolku un austriešu mākslinieku un arhitektu Frīdenreihu Hundertvaseru.
 

 
Edītes Pauls-Vīgneres tekstiliju izstāde Rīgas Centrālajā bibliotēkā skatāma līdz 31. oktobrim.

Kontaktinformācija: tālr. 67037128, 67037130.
 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562
www.rcb.lv