Ventspils, 9. sept., LETA. Pārventas bibliotēkā Ventspilī pēc pārcelšanās uz jaunajām telpām Tārgales ielā 4 ievērojami pieaudzis apmeklētāju skaits - pirmajā darbības mēnesī to apmeklējuši gandrīz 14 000 cilvēku, aģentūru LETA informēja Ventspils pašvaldībā.
Salīdzinājumā ar pagājušā gada augustu, kad bibliotēka darbojās vecajās telpās Lidotāju ielā 11, jaunajā bibliotēkā vidējie apmeklējuma rādītāji dienā ir palielinājušies 3,5 reizes.
 
Mēneša laikā bibliotēkā reģistrējušies 295 jauni lasītāji, tai skaitā 117 bērni un pusaudži vecumā līdz 16 gadiem, kuri bibliotēku līdz šim nav apmeklējuši vai arī to nav darījuši pēdējos piecus gadus.
 
Pārventas bibliotēkas apmeklētāji īpaši iecienījuši periodikas lasītavu un bērnu nodaļu.
 
Vairāk nekā 560 interesenti apmeklējuši 16 bibliotēkas organizētos pasākumus.
 
Lai novērtētu veidu, kādā īstenota bibliotēkas pakalpojumu funkcija, ēkas spilgto arhitektonisko risinājumu un interjera detaļas, ekskursijā uz Pārventas bibliotēku devušās gan skolēnu, gan pieaugušo grupas no Ventspils un citām Latvijas pilsētām. Bibliotēkas ēka kā arhitektonisks objekts lielu interesi izraisījusi arī Latvijas arhitektu aprindās, informēja Ventspils pašvaldībā.
 
Jau ziņots, ka augusta sākumā Ventspilī tika atklāta jaunuzceltā Pārventas bibliotēka, kas tapusi par Ventspils pašvaldības un valsts līdzekļiem. Jaunajā ēkā pakalpojumus sniedz arī Iedzīvotāju informācijas centrs un Digitālā centra Pārventas filiāle.
 
Ēkas projekta autori ir SIA "India" arhitekti Pētera Bajāra vadībā. Būvdarbus veica SIA "Pilsbūve".
 
Ēkas kopējā platība ir 1500 kvadrātmetri. Plašā, gaišā, amfiteātra veidā veidotā lasītava ar grāmatu plauktu spirāli gar sienām izmantojama gan darbam, gan atpūtai. Jaunos lasītājus sagaida plaša 200 kvadrātmetrus liela bērnu nodaļa ar grāmatām, datoriem, mūzikas klausīšanās un video skatīšanās iespējām.
 
Bibliotēkas telpas piemērotas dažādu izglītojošu un kultūras pasākumu, izstāžu un koncertu organizēšanai. Jaunā bibliotēka kalpo iedzīvotājiem kā informācijas, kultūras un sabiedriskais centrs.
 
 
Kārlis Lithens LETA
Copyright © LETA