Naudas plānošanas centrs 33 Bauskas, Rundāles, Iecavas un Vecumnieku novada bibliotēkām dāvina īpaši izstrādātas brošūras "Naudas plānošanas ABC". Tās tapušas pateicoties "GE Money Bank" un "If" apdrošinātāju intelektuālajiem un finansiālajiem resursiem.
Brošūras līdz šim saņēmušas arī 90 Latgales reģiona bibliotēkas, kā arī Rīgas Centrālā bibliotēka un 39 tās filiālbibliotēkas.
 
"Naudas plānošanas ABC" ir gandrīz 40 lapaspušu bieza brošūra, kurā pārskatāmi apkopota informācija par būtiskākajiem finanšu jautājumiem. Tās saturā ietverts būtiskākais par budžeta plānošanu, par dažādām iespējām, kā mazināt tēriņus, par uzkrājumu veidu atšķirībām un par to, kā atrast sev piemērotāko krāšanas metodi. Tāpat brošūrā apkopoti jautājumi par to, kā saprast dažādos apdrošināšanas un kreditēšanas pakalpojumus.
 
"Pirms vairāk nekā trīs gadiem "GE Money" izdeva divas grāmatas - Patērētāja kreditēšanas ABC. Kopš tā laika Latvijas sabiedrība un tās vajadzības ir būtiski mainījušās. Šajās brošūrās vienkāršā un saprotamā valodā ir apkopota daudz plašāka un pašreiz aktuālāka informācija. Piemēram, par budžeta plānošanu, tēriņu samazināšanu, uzkrājumiem u.tml.", stāsta Nora Grase, "GE Money Bank" Komunikāciju daļas vadītāja.
 
Brošūras "Naudas plānošanas ABC" četru Zemgales novadu bibliotēkām pasniegtas notikušā bezmaksas semināru cikla "Budžeta pārvaldīšana pārmaiņu laikā. Kā plānot, saglabāt un vairot naudu" ietvaros. Papildu brošūru dāvinājumam Bauskas Centrālajā bibliotēkā notikušajā seminārā pieredzējuši Naudas plānošanas centra eksperti bibliotēku darbiniekiem sniedza noderīgu informāciju par naudas plānošanas un uzkrāšanas veidiem, kā arī ietaupīšanas iespējām.
 
"Mūsu mērķis šajā gadā ir nodrošināt vairāk nekā 400 Latvijas bibliotēkas un to darbiniekus gan ar "Naudas plānošanas ABC", gan praktiski izmantojamu informāciju par būtiskākajiem budžeta plānošanas jautājumiem Naudas plānošanas centra organizēto bezmaksas semināru laikā. Līdz ar to arī lielākai daļai sabiedrības būs iespēja iepazīties gan ar šo brošūru, gan sev svarīgus jautājumus apspriest ar bibliotēku darbiniekiem. Bibliotekāri būs bagātinājuši savas zināšanas semināru laikā un spēs jauniegūto informāciju nodot tālāk tiem, kam tā ir patiešām nepieciešama," stāsta Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja.
 
Sadarbībā ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" Naudas plānošanas centrs un tā eksperti ar bezmaksas semināru ciklu viesosies arī citās Latvijas lielākajās bibliotēkās, kurām vēl tiks dāvinātas informatīvās brošūras. Nākamo semināru norises laikam un vietai, kā arī tam, kuru reģionu bibliotēkās būs pieejamas brošūras, var sekot līdzi NPC mājas lapā www.vissparnaudu.lv.
 
 
Par Naudas plānošanas centru
 
Biedrība Naudas plānošanas centrs (NPC) ir sadarbībai atvērta neatkarīga sabiedriskā labuma organizācija, kuras mērķis ir Latvijas iedzīvotāju izglītošana un konsultēšana personīgā budžeta plānošanas jautājumos. To 2007. gada maijā dibināja AS "GE Money" (tagad - "GE Money Bank") un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola. Savu mērķu īstenošanai NPC iedzīvotājiem sniedz virtuālas konsultācijas personiskā budžeta plānošanā un informatīvu palīdzību finanšu krīzes situācijās: info@vissparnaudu.lv, www.vissparnaudu.lv. NPC uzturēšanu un pamatdarbību nodrošina AS "GE Money Bank", papildu aktivitātes tiek īstenotas ar piesaistīto partneru atbalstu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Vita Šteina
Biedrības "Naudas plānošanas centrs" sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 29332250