2009. gada 15. septembrī plkst. 18:30, Gētes institūtā Rīgā notiks vācu rakstnieka Kristofa Heina autorlasījums. Autors lasīs fragmentus no romāna "Zemes iekarošana".
Autorlasījums notiks vācu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.
 
Romāna "Zemes iekarošana" galvenais varonis ir Bernhards Habers. Grāmatā cilvēki, kas viņu pazinuši, stāsta un, līdzīgi kā tiesas procesā liecina par viņa dzīves gājumu gandrīz piecdesmit gadu garumā.

Sola biedrs, pirmā draudzene, bēgšanas līdzzinātājs, svaine. Tā veidojas dzīves stāstu un dzīves grēksūdžu pinums, Austrumvācijas pēckara sabiedrības tikumu atspulgs, ar visiem iespējamajiem erotiskajiem, ekonomiskajiem un kriminālajiem sarežģījumiem.
 
Kristofs Heins, dzimis 1944. gadā Heincendorfā (Silēzija), kopš 1979. gada dzīvo un strāda kā brīvais rakstnieks Berlīnē.

Viņš rakstījis virkni teātra lugu, kurās tagadnes konfliktus un aktuālos jautājumus uz skatuves pārsvarā atklāj ar vēsturiskiem piemēriem.

Pazīstams Kristofs Heins kļuva ar noveli "Svešais draugs", kas 1982. gadā tika izdota VFR un 1983. gadā ar nosaukumu "Pūķa asinis" iznāca VDR.
 
Detalizētas literatūras kritiķu atsauksmes par romānu atradīsiet interneta vietnēs: http://www.lyrikwelt.de/rezensionen/landnahme-r.htm un http://www.egotrip.de/bucher/04/0411_landnahme.html, savukārt interviju ar Kristofu Heinu par romānu "Zemes iekarošana": http://www.spiegel.de/kultur/literatur/0,1518,294606,00.html.
 
Priecāsimies, ja Gētes institūta Rīgā interneta mājas lapā izdrukāsiet autorlasījuma plakātu un izliksiet to pie ziņojuma dēļa savā darba vietā: http://www.goethe.de/ins/lv/rig/wis/lv4590449v.htm.
 

Informāciju sagatavoja:
Sibille Dezelars
Gētes institūtā Rīgā bibliotēkas vadītāja