2009. gada Dzejas dienu Liepājā īpašā viešņa ir pazīstamā un tautā iemīļotā dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte. Viņa ir viena no tām latviešu literātēm, kura īpaši tiek gaidīta.
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka ir priecīga un pateicīga par dzejnieces atsaucību un vēlmi uzrunāt liepājniekus.

10. septembrī plkst. 19.00 Dzejas dienas piedāvā dzejnieces M. Zālītes autorvakaru "…debesis, debesis…". Sarīkojums notiks "Promenade Hotel" zālē.

Sarīkojumu veido divas daļas. Pirmajā daļā Liepājas aktieri Sigita Jevgļevska un Edgars Pujāts lasīs publicēto dzeju no krājumiem "Debesis, debesis", "Nav vārdam vietas", "Vakar zaļajā zālē" un "Rīt varbūt". Savukārt otrajā daļā dzejas dienu interesenti baudīs M. Zālītes autorlasījumu.
 
M. Zālīte ir izcila dzejniece, dramaturģe, esejiste, aktīva sabiedriska darbiniece. Ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece.

Dzejniece īpaši izjūt savas tautas sāpes, cerības, ilgas un sapņus. M. Zālīte savā daiļradē uzsver cilvēkam un cilvēcei nozīmīgus jautājumus – humānisma, garīgās kultūras nepieciešamību. Publicējas kopš 1972. gada. Kopš Atmodas laika viena no lielākajām valsts kultūras dzīves autoritātēm. Rakstījusi libretus mūzikliem un rokoperām.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja
Tālr.: 63422049