Piektdien, 11. septembrī plkst. 17:00 Ventspils bibliotēkas pasākumu zālē (Ventspilī, Akmeņu ielā 2 (2. stāvā)) notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā (turpmāk – EKPL) organizētā diskusija ciklā "Eirodzīve – kāpēc?", kurā Ventspils iedzīvotāji ar ekspertiem diskutēs par Latvijas izdzīvošanas iespējām Eiropā un pasaulē.
Sarunu vadīs filozofs prof. Igors Šuvajevs, tajā piedalīsies ekonomikas zinātņu doktore Raita Karnīte un Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks.

Diskusijā klātesošie spriedīs par Latvijas konkurētspēju, izdzīvošanas un neatkarības saglabāšanas izredzēm globālajā ekonomikā, kādām būtu jābūt šā brīža prioritātēm politikā, ekonomikā un kultūrā, kā arī citiem jautājumiem.

"Nepārdomāti un nepareizi rīkojoties, ir viegli pielikt punktu valstij. Iespējams, reģions "Latvija" turpinās pastāvēt kā savdabīgs rezervāts vai brīvdabas parks, taču šāds iestādījums nav valsts. Varbūt Latvijas valstij jau ir pielikts punkts?", jautā I. Šuvajevs.

"Tiek gvelzts par ilgtspējīgu attīstību, nenodrošinot pat pastāvēšanu. Tiek piesauktas inovācijas un tehnoloģijas, bet to ieviešana atstāta uz kādu vēlāku laiku. Par to it labi liecina "valstiskā attieksme" pret zinātni un izglītību. Citviet tās Eiropā ir prioritāte, jo īpaši krīzes apstākļos, bet Latvijā labāk izvēlas idiotizācijas neceļus. Zināšanas vairs nav pašvērtība, priekšroka tiek dota izsišanās un caursišanas spējām," norāda I. Šuvajevs.

Diskusija plkst. 17:00 notiks Ventspils bibliotēkas pasākumu zālē, Akmeņu ielā 2 (2. stāvā). Piedalīties tiek laipni aicināts ikviens Ventspils iedzīvotājs.

"Eirodzīve – kāpēc?" ir EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas Ivetas Šulcas ierosināts diskusiju cikls – neformālas sarunas pie kafijas galda par sabiedrībai būtiskām un aktuālām tēmām, kas saistītas ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā.

2009. gadā paredzēto diskusiju grafiks un papildus informācija par diskusijām atrodama EK pārstāvniecības Latvijā mājas lapā http://ec.europa.eu/ un www.esmaja.lv.
 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Dreimane
EK pārstāvniecības Latvijā diskusiju cikla "Eirodzīve – kāpēc?" pārstāve
Tālr.: 22050907