Pirmdien, 14. maijā, plkst.11.00 Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā notiks paneļa diskusiju par Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (ACTA) autortiesību un blakustiesību aspektiem.

Diskusijās līdzās valsts institūciju pārstāvjiem no Kultūras ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Tieslietu ministrijas un Iekšlietu ministrijas piedalīsies sabiedrībā plaši zināmi nozares eksperti, autortiesību īpašnieki un to interešu pārstāvji - Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Ieva Platpere, mūziķis Kārlis Būmeisters, zvērinātu advokātu biroja "Raidla Lejiņš & Norcous" partnere Ingrīda Kariņa-Bērziņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs Uldis Zariņš, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas eksperts Aivars Kreilis, Pirātu biedrības aktīvists, programmētājs, nolīguma protesta akcijas rīkotājs Danko Aleksejevs un Latvijas Mūzikas producentu apvienības un SIA "Mikrofona ieraksti" valdes priekšsēdētāja, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības LaIPA valdes locekle Elita Mīlgrāve.

 

Diskusijas plānota par nolīgumā ietvertiem autortiesību un blakustiesību jautājumiem, tai skaitā par šo tiesību aizsardzību, tiesību īpašnieku iespējām pieprasīt informāciju par to tiesību pārkāpumiem, kā arī lietotāju tiesībām un pienākumiem.

 

Semināru vadīs Kultūras ministrijas vadošie eksperti autortiesību un blakustiesību jautājumos Rihards Gulbis un Ilona Tomsone.

 

Diskusijai būs iespējams sekot līdzi arī interneta tiešraidē Ekonomikas ministrijas, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā mājaslapās.

Tagi: Diskusijas, Autortiesības, Blakustiesības