Rīga, 26.aug., LETA. Aptuveni 200 000 latu finansējumu Latvijas Radio korim vajadzētu rast no kopējā valsts budžeta, nevis no "Gaismas pils" projekta realizācijai nākamgad atvēlamās summas, kā to iecerējusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja kultūras ministrs Ints Dālderis (TP).
Dālderis arī informēja Saeimas deputātus, ka šā gada sākumā pēc paša iniciatīvas ticies ar Latvijas Radio kora un Latvijas Radio vadības pārstāvjiem, kuri iebilduši pret kora pāriešanu Kultūras ministrijas (KM) pārziņā. Dālderis norādīja, ka KM varētu nodrošināt Radio korim telpas mēģinājumiem, bet "Latvijas koncerti" - rīkot kora koncertus visā Latvijas teritorijā. Mākslinieku algām gan KM naudas neesot, līdzekļi šim mērķim, pēc Dāldera teiktā, jāpārdala par labu KM no Latvijas Radio budžeta.
 
Latvijas Radio kora kopējās izmaksas 2010.gada budžeta projektā ir 259 678 lati, no tiem tiešās attiecināmās izmaksas ir 226 435 lati, ko veido 29 štata vietu atalgojums 177 480 latu, darba devēja sociālais nodoklis 42 755 lati, sakaru izdevumi 1200 latu, izdevumi mākslinieciskās darbības nodrošināšanai 5000 latu. Tiešās pieskaitāmās izmaksas 33 243 latu apmērā veido līguma maksājumi AKKA/LAA 20 969 lati un izpildītāju un producentu apvienībai "LaiPA" - 12 274 lati. 2009.gadā Latvijas Radio kora darbinieku algas ir samazinātas par 35%, kā arī koris vienu mēnesi ir atradies bezmaksas atvaļinājumā.
 
Savukārt deputāts Raimonds Pauls (TP) pauda viedokli, ka "Latvijas Radio kora problēmas tiek uztvertas pārāk emocionāli". Šis koris, pēc Paula domām, atrodas daudz labākā situācijā nekā, piemēram, koris "Kamēr...", jo Latvijas Radio koris regulāri saņem honorārus par koncertiem ārzemēs, var ilgstoši mēģināt jaundarbus un korim regulāri tiek piešķirts finansējums Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursos.
 
Dālderis arī informēja deputātus, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas "Gaismas pils" būvniecībai nākamgad nepieciešami 38 miljoni latu, bet, visticamāk, valdība spēs šim mērķim atvēlēt labi ja pusi nepieciešamās summas.
 
 
Emīlija Kozule LETA
 
Copyright © LETA