Valsts Kultūrkapitāla fonds finansiāli atbalstījis Kuldīgas Galvenās bibliotēkas ieceri veidot literāro ciklu „„Rakstnieks. Literatūra. Lasītājs”.
Cikls tiks atklāts ar Dzejas dienu pasākumiem, uzaicinot tajos piedalīties Inesi Zanderi, Eduardu Aivaru (Aivaru Eipuru) un Andru Manfeldi.

Novembra tematiku iezīmē valsts svētki, un ar patriotisma motīvu, vēstures griežiem cieši saistīta Jāņa Lejiņa daiļrade, arī romāns Zīmogs sarkanā vaskā. Latviešu prozas vecmeistars Zigmunds Skujiņš teicis: „Pašreiz latviešu literatūrā es par vissvarīgāko uzskatu Lejiņa Zīmogu sarkanā vaskā, jo viņam nopietns piegājiens, turklāt Lejiņš iet tajā virzienā, kurā neviens cits patlaban nestrādā.” Turklāt darbs lauž arī vairākus stereotipus par Baltijas senvēsturi, un nav taisnība, ka no vēstures nevar mācīties. Paraugoties uz pagātni citādi, rodas iespēja pārveidot arī savu vērtību sistēmu.

Februārī uz tikšanos ar jauniešiem tiks aicināts Pēteris Brūveris, kura dzeja uz klausītāju, par visiem 100% var iedarboties tad, ja autors to lasa savā dimdošajā balsī konkrētajam darbam atbilstošā ritmā, kas skaidri zināms vien autoram.

Aprīlī cikls noslēgsies Bibliotēku nedēļā, tiekoties ar Laimu Muktupāvelu.
 
Projekta vadītāja ir Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Pakalpojumu nodaļas vadītāja Sanita Tilgale.
 

Informāciju sagatavoja:
Laima Ostele
Kuldīgas galvenā bibliotēkas direktore
Tālr.: 63350279