Rīga, 20. aug., LETA. Deviņās Latvijas skolās 1. septembrī tiks atklātas "Mammadaba vēstniecības" jeb reģionālie meža vides izglītības centri.
Kā aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts meži" (LVM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Tomass Kotovičs, "Mammadaba vēstniecības" 2009./2010. mācību gadā darbosies Dundagas vidusskolā, Remtes pamatskolā, Aizputes pamatskolā, Ogresgala pamatskolā, Dzērbenes vidusskolā, Strenču vidusskolā, Līvānu 1. vidusskolā, Rugāju vidusskolā un Zaķumuižas pamatskolā.
 
Šo godu skolas nopelnījušas, pagājušajā mācību gadā aktīvi pierādot savas zināšanas, prasmes un mīlestību pret mežu, meža vērtībām un apkārtējo vidi, stādot mežu, sakopjot dabu, izliekot putnu būrīšus, piedaloties Meža olimpiādē, apmeklējot "Mammadaba" objektus un vispusīgi integrējot vides izglītību skolas darbā "Mammadaba meistarklasēs", sacīja Kotovičs.
 
"Mammadaba vēstniecības" saņems "Mammadaba" karogu un akreditācijas rakstu, kā arī "Mammadaba vēstniecības" stendu bibliotēkai ar grāmatām par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem. Katras mežsaimniecības apsaimniekotajā teritorijā esošā "Mammadaba vēstniecība" iegūto titulu nesīs vienu mācību gadu, kura laikā tā darbosies un tiks popularizēta kā reģionāls meža vides izglītības centrs.
 
"No vienas puses, LVM uzdevums ir vienkāršs - apsaimniekot Latvijas valstij piederošos mežus. No otras, mēs gribētu dot savu ieguldījumu, lai tuvinātu cilvēku dabai. Tāpēc tapusi "Mammadaba" - ar mērķi iepazīstināt gan Latvijas, gan citu zemju iedzīvotājus ar mūsu dabas bagātībām, ļaujot ikvienam izjust kopību ar dabas pirmatnējo skaistumu. "Mammadaba vēstniecību" atkreditēšana skolās ir vēl viens veids, kā jau no mazotnes izzināt dabu, mežu un visu dzīvo sev apkārt," atzīst LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.
 
Jau ziņots, ka pagājušā gada rudenī par Latvijas dabas unikālo dabas vērtību vēstnešiem jeb "Mammadaba" oficiālajiem vēstniekiem kļuvuši pianists Vestards Šimkuss, fotogrāfi Andris Eglītis un Sergejs Kondrašins, dziedātāji Intars Bususlis un Andris Ērglis, aktrises Ieva Puķe un Dita Lūriņa, modes māksliniece Natālija Jansone, diriģents Māris Sirmais, raidījuma "900 sekundes" vadītāja Kristīne Garklāva un "Bez Tabu" vadītāja Evelīna Kovaļevska, kuri atzinuši dabu par neatņemamu savas dzīves un darba sastāvdaļu, rodot tajā gan garīgu piepildījumu, gan iedvesmu.
 
Reģionālās meža vides izglītības centri tiek veidoti, sadarbojoties LVM un Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centram.
 
 
Daiga Kļanska LETA
Copyright © LETA