Rīga, 19. aug., LETA. Rīgas svētkos Vērmanes dārzā darbosies Grāmatu maiņas punkts, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldība.
Vērmanes dārzā, kur 22. augustā 20 spēles laukumos atdzīvosies notikumi un laiks, kad pirms deviņiem gadu desmitiem Rīgā tika dibinātas pirmās nacionālas nozīmes institūcijas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas laukuma saimnieks Andris Vilks aicina apmeklēt Grāmatu maiņas punktu. Tas darbosies no plkst. 11 līdz plkst. 22.
 
Rīdziniekus un viesus, kuri aicināti Vērmanes dārzā ierasties 19.gadsimta 20.gadu stila tērpos, viesmīlīgi sagaidīs ne tikai Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors, bet arī Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas namatēvi. Ap pusdienlaiku Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs vienā no Mākslas akadēmijas sektoriem - Mazajā Monmartrā - ieradīsies, lai pagleznotu kopā ar saviem studentiem.
 
Mūzikas akadēmijas rektors Artis Sīmanis kopā ar pedagogiem un saviem audzēkņiem apmeklētājiem piedāvās koncertprogrammu visas dienas garumā Vērmanes dārzā un Mūzikas akadēmijā.
 
Vērmanes dārzā 90. dzimšanas dienu Rīgas svētkos ar veselīgas pašironijas un fantāzijas devas piesātinātu pasākumu programmu svinēs arī Nacionālā opera, Nacionālais teātris, Latvijas Universitāte un valsts arhīvi - Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs un Latvijas Valsts vēstures arhīvs.
 
Rīgas svētkus organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar 48 pasākumu rīkotājiem. Rīgas domes līdzfinansējums Rīgas svētkiem ir 90 000 latu, taču lielāko daļu pasākuma budžeta veido sponsoru, pasākumu atbalstītāju un sadarbības partneru finansējums.
 
 
Aija Liepiņa LETA
Copyright © LETA