Sestdien, 22. augustā Rīgas svētku ietvaros Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) līdzās citām nacionālas nozīmes kultūras, zinātnes un izglītības institūcijām ar krāšņiem pasākumiem no plkst. 12.00 – 22.00 Vērmanes dārzā atzīmēs savu 90 gadu jubileju.

Nacionālās bibliotēkas pasākumu apmeklētāji uzzinās ko lasīja 20. – 30. gadu Rīgā, iepazīsies ar rīdzinieces Olgas Bitenieces privātbibliotēku, kuru Rīgas svētkiem novēlējuši īpašnieces mantinieki, un varēs iegūt dāvanā grāmatu no šīs bibliotēkas.

Grāmatu aptiekā akcijas "Grāmatas ir zāles" ietvaros varēs saņemt vērtīgus ieteikumus kā lietot patriotisma tinktūru, eliksīru dzīvespriekam, vitamīnus pret skaudību un alkatību, ekstraktu pret garlaicību un vēl daudz ko citu. Būs iespēja uzzināt kā stiprināt savu veselību ar lasīšanu, kā arī sastādīt savu grāmatu sarakstu pret dažādām kaitēm.

Savukārt brīvdabas izstādē "Pasta romāns" varēs aplūkot senas atklātnes no LNB krājuma un lasīt romantiskas rindiņas, ko 20. gs.sākumā jaunkungi sūtīja jaunkundzēm.

Bērniem, jauniešiem un vismazākajiem svētku dalībniekiem Nacionālā bibliotēka piedāvās atraktīvas spēles un viktorīnas, kā arī bērnu grāmatu lasījumus. Visus dalībniekus gaidīs patīkamas balvas un dāvaniņas.

Lai gan sestdien, 22. augustā visas Nacionālās bibliotēkas ēkas būs slēgtas, pastāvīgajiem lasītājiem un visiem interesentiem bibliotēka šajā dienā būs atvērta Vērmanes dārzā no plkst. 12.00 – 22.00 (9. un 10. laukumā).

Ideju kopīgi svinēt 90 gadu jubileju septiņu nacionālas nozīmes kultūras, zinātnes un izglītības institūciju vadītāji izteica jau pagājušā gada nogalē. Šī gada 18. jūnijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā svētku rīkotāji un idejas iniciatori svinīgi parakstīja svētku memorandu, kam sekojis saspringts darbs, lai pārvērstu idejas svētkos, kurus iecienījuši ne tikai rīdzinieki, bet arī Rīgas viesi.

Sīkāku informāciju par svētku norisi var lasīt mājaslapā: http://7vestulesrigai.lu.lv/.


Informāciju sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālā bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 67365255, mob. tālr. 29274845
www.lnb.lv