Gētes institūts Rīgā (www.goethe.de/riga) sestdien, 2009. gada 29. augustā, no pkst. 11:00 līdz 16:00 aicina apmeklēt "Atvērto durvju dienu".
Tikai "Atvērto durvju dienā" būs iespējams piedalīties ekskursijā pa "Arsenāla" ēku, pārbaudīt savas vācu valodas zināšanas, iegūt tiesības izmantot bibliotēku bez maksas, uzzināt, ka vācu valoda ir domāta arī bērniem, piedalīties loterijā un atjautības konkursos.
 
Tikai "Atvērto durvju dienas" apmeklētāji varēs noskatīties filmas pirmizrādi Latvijā, vienuviet uzzināt par izglītības iespējām un stipendijām studijām Vācijā, kā arī apspriesties par politisko stāvokli Vācijā neilgi pirms gaidāmajām vēlēšanām.

Tikai "Atvērto durvju dienā" apmeklētāji saņems ielūgumu 29. augustā bez maksas apmeklēt arī Mencendorfa nama muzeju, Ārzemju Mākslas muzeju un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zāli "Arsenāls", kurā būs skatāma Latvijas mūsdienu fotomākslas izstāde "Privāts".
 
Tikai "Atvērto durvju dienā" vienuviet varēs sastapt Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja, Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta, Hāgenas Tālmācības universitātes Rīgas filiāles, Meklenburgas-Priekšpomerānijas kontaktbiroja, Konrāda Adenauera fonda Rīgas biroja, Fridriha Eberta fonda Latvijas biroja un Latvijas Vācu valodas skolotāju asociācijas pārstāvjus.
 
Pasākumi, ar atsevišķiem izņēmumiem, notiks latviešu valodā. Tikšanās reizēm vācu valodā būs nodrošināts tulkojums latviešu valodā. Filmas demonstrēs vācu valodā ar subtitriem angļu valodā. Uz pasākumiem, ar vienu izņēmumu, iepriekš nav jāpiesakās. Visi "Atvērto durvju dienas" pasākumi notiks bez maksas.
 
Tikai "Atvērto durvju dienā" un tikai Gētes institūtā Rīgā - mēs zinām, ka dzīve ar vācu valodu ir daudz košāka.
 
"Atvērto durvju dienai" praktisku atbalstu sniedz Latvijas Kultūras koledžas brīvprātīgie. "Atvērto durvju diena" tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Studentu vortālu "StudentNet". Informatīvu atbalstu sniedz "European Hit Radio" un "Easyget.Lv".
 
 
PROGRAMMA
 
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 apmeklētāji saņems ielūgumu 29. augustā bez maksas apmeklēt arī Mencendorfa nama muzeju, Ārzemju Mākslas muzeju  un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zāli "Arsenāls", kurā būs skatāma Latvijas mūsdienu fotomākslas izstāde "Privāts" www.lnmm.lv/lv/arsenals/expoz.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 gan rakstiski, gan elektroniski varēs pārbaudīt savas vācu valodas zināšanas un noteikt to līmeni. Tāpat būs iespēja pieteikties uz vakantajām vietām Gētes institūta Rīgā vācu valodas kursos rudens semestrī, kā arī iepazīties ar iespējām apmeklēt vācu valodas kursus Gētes institūtos Vācijā.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 būs iespēja piedalīties loterijā. Ja veiksies, tajā varēs laimēt grāmatas, biļetes, dizaina un mākslas priekšmetus. Loteriju atbalsta:
o Izdevniecība "Jumava" www.jumava.lv,
o Izdevniecība "Tapals" www.tapals.lv,
o Dizaina un mākslas veikals "Mõ" www.mo.lv,
o Apgāds "Neputns" www.neputns.lv,
o Apgāds "Satori" www.satori.lv,
o Apgāds "Zvaigzne ABC" www.zvaigzne.lv,
o Dailes teātris www.dailesteatris.lv
o Apgads "Zinātne" www.zinatnesgramatas.lv,
o Apgāds "Atēna" www.atena.lv.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 darbosies izglītības informācijas punkts, kurā varēs uzzināt par Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja www.hochschulkontor.lv, Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta www.daad.lv, Hāgenas Tālmācības universitātes Rīgas filiāles un Meklenburgas-Priekšpomerānijas kontaktbiroja darbu Latvijā, piedāvātajām izglītības iespējām un administrētajām stipendijām studijām Vācijā.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 darbosies Konrāda Adenauera fonda Rīgas biroja informācijas punkts, kurā varēs uzzināt par fonda darbību Latvijā, sadarbības iespējam un piedāvājumu.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 darbosies Latvijas Vācu valodas skolotāju asociācijas informācijas punkts.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 "Stationenlernen" jeb patstāvīgais darbs valodas "stacijās".
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 darbosies Fridriha Eberta fonda Latvijas biroja informācijas punkts (vācu un angļu valodā), kurā varēs uzzināt par fonda darbību Latvijā, digitālo bibliotēku, jaunākajām zinātniskajām publikācijām par politiku un vēlēšanām.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 Gētes institūta Rīgā bibliotēkā varēs saņemt informāciju par krājuma un katalogu izmantošanas iespējām.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 varēs saņemt dāvanu karti no Gētes institūta Rīgā bibliotēkas - trīs mēnešu pakalpojumu (periodikas, grāmatu, CD un DVD) izmantošanu bez maksas www.goethe.de/ins/lv/rig/wis/bib/aus/lvindex.htm.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 varēs saņemt konsultācijas par Gētes institūta Rīgā vācu valodas eksāmeniem.
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 būs iespēja iegādāties veikala "Hanzas vīni" Vācijas vīna darītavu produkciju.
 • Plkst. 11.00 filmas no sērijas "Europa lacht" ("Eiropa smejas") "Polska Love Serenade" www.wodkawodkawodka.pl pirmizrāde Latvijā (vācu valodā ar subtitriem angļu valodā, 75 minūtes). Filma ir politiski nekorekta, vācu-poļu Ziemassvētku un attiecību komēdija. Vieglākas un smagākas pikantērijas mijas ar vieglākām un smagākām klišejām par divu tautu sadzīvošanu. Un pāri visam - Eiropas Savienība. - Filma ir Gētes institūta Rīgā bibliotēkas krājumā ("Europa lacht") un pieejama bibliotēkas lietotājiem.
 • Plkst. 11.30 Konrāda Adenauera fonda Rīgas biroja prezentācija "Konrāds Adenauers - Eiropas vienotājs. Kāpēc ir svarīga politiskā izglītība?" un atjautības konkurss par Eiropas tēmu.
 • Plkst. 11.30 ekskursija Gētes institūta Rīgā bibliotēkā. Piedāvājums, krājums, pakalpojumi - kā ātri un ērti atrast nepieciešamo informāciju? Ieskats bibliotekāru darba aizkulisēs, kā arī interaktīvs atjautība konkurss.
 • Plkst. 11.30 filmas par Fridrihu Ebertu un Fridriha Eberta fonda darbību demonstrējums (vācu valodā ar subtitriem angļu valodā, 40 minūtes).
 • Plkst. 12.00 "Ekskursija Arsenālā". Ekskursijas laikā uzzināsiet, kā Gētes institūta Rīgā telpas izskatījās pirms renovācijas, kā sauc vienu no vecākajām Vecrīgas un Gētes institūta Rīgā telpu daļām, kā arī dosieties izzinošā ceļojumā uz izstāžu zāli "Arsenāls". Tikai ekskursijas dalībniekiem būs unikāla iespēja iziet caur durvīm, kas savieno Gētes institūtu un izstāžu zāli "Arsenāls". Ekskursiju vadīs Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja reklāmas un informācijas darba kuratore Nataļja Sujunšalijeva.
 • Plkst. 12.30 pasākums pirmsskolas vecuma bērniem. Latviešu valodā lasīsim bērniem priekšā vācu bilžu grāmatu un pēc tam visi kopā zīmēsim, krāsosim, griezīsim un līmēsim. Pasākuma ilgums 45 minūtes. Vecāki šajā laikā varēs vērot bērnu aktivitātes, vai piedalīties citos pasākumos.
 • Plkst. 12.30 informācija vecākiem par vācu valodas kursiem jaunākā vecuma bērniem (5-7 gadi) Gētes institūtā Rīgā. Bērni mācās vācu valodu - kā un kāpēc? Nekad nevar būt par agru sākt mācīties vācu valodu.
 • Plkst. 12.30 "Schnupperunterricht" jeb vācu valodas ievadnodarbība ar nelielām priekšzināšanām.
 • Plkst. 13.00 Gētes institūta Rīgā vācu valodas eksāmenu prezentācija.
 • Plkst. 13.00 "Kafija ar Valodas nodaļas vadītāju". Iespēja neformālā atmosfērā tikties ar Gētes institūta Rīgā Valodas nodaļas vadītāju Raineru Būcu, uzzināt par viņa dzīves gājumu (darbs Austrālijā un Japānā), iespaidus Rīgā un uzdot savus jautājumus. Tikšanās notiks vācu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. - Uz tikšanos līdz 26. augusta plkst. 17.00 aicinām pieteikties pa e-pastu: talivaldis.kronbergs@studentnet.lv. Aicināti ir visi interesenti.
 • Plkst. 13.30 īsfilmu no sērijas "Europa lacht" ("Eiropa smejas") "Just get Married", "Die Sprachschule" un "Schwarzfahrer" demonstrējums (vācu valodā ar subtitriem angļu valodā, 35 minūtes). Visas trīs īsfilmas vieno starpkultūru dialoga un integrācijas tematika, kas pasniegta ar spēcīga humora palīdzību. - Īsfilmas ir Gētes institūta Rīgā bibliotēkas krājumā ("Europa lacht") un pieejamas bibliotēkas lietotājiem.
 • Plkst. 13.30 ekskursija Gētes institūta Rīgā bibliotēkā. Piedāvājums, krājums, pakalpojumi - kā ātri un ērti atrast nepieciešamo informāciju? Ieskats bibliotekāru darba aizkulisēs, kā arī interaktīvs atjautības konkurss.
 • Plkst. 13.30 filmas par Fridrihu Ebertu un Fridriha Eberta fonda darbību demonstrējums (vācu valodā ar subtitriem angļu valodā, 40 minūtes).
 • Plkst. 14.00 "Ekskursija Arsenālā".
 • Plkst.1 4.30 pasākums pirmsskolas vecuma bērniem. Latviešu valodā lasīsim bērniem priekšā vācu bilžu grāmatu un pēc tam visi kopā zīmēsim, krāsosim, griezīsim un līmēsim. Pasākuma ilgums 45 minūtes. Vecāki šajā laikā varēs vērot bērnu aktivitātes, vai piedalīties citos pasākumos.
 • Plkst. 14.30 informācija vecākiem par vācu valodas kursiem jaunākā vecuma bērniem (5-7 gadi) Gētes institūtā Rīgā. Bērni mācās vācu valodu - kā un kāpēc? Nekad nevar būt par agru sākt mācīties vācu valodu.
 • Plkst. 15.00 Konrāda Adenauera fonda Rīgas biroja prezentācija "Konrāds Adenauers - Eiropas vienotājs. Kāpēc ir svarīga politiskā izglītība?" un atjautības konkurss par Eiropas tēmu.
 • Plkst. 15.30 ekskursija Gētes institūta Rīgā bibliotēkā. Piedāvājums, krājums, pakalpojumi - kā ātri un ērti atrast nepieciešamo informāciju? Ieskats bibliotekāru darba aizkulisēs, kā arī interaktīvs atjautības konkurss.
 • Plkst. 15.30 dokumentālo īsfilmu no sērijas "Junge helden" ("Jaunie varoņi") "Stark! Adrian tanzt" un "Stark! Vanessa - der große Sprung" demonstrējums (vācu valodā ar subtitriem angļu valodā, 30 minūtes). Abas dokumentālās īsfilmas vieno īss ieskats divu jauno talantu ikdienas gaitās. Vienā gadījumā puisis sper pirmos soļus baleta pasaulē, otrajā - meitene apgūst kaskadieres iemaņas un trikus. Abos gadījumos svarīgākais ir gan vecāku, gan apkārtējo atbalsts. - Dokumentālās īsfilmas ir Gētes institūta Rīgā bibliotēkas krājumā ("Junge helden") un pieejamas bibliotēkas lietotājiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Tālivaldis Kronbergs
Latvijas studentu vortāla "StudentNet" galvenais redaktors