Rīga, 17. aug., LETA. Līdz 13. septembrim Latvijas Sarkanais Krusts rīkos tradicionālo labdarības akciju, kuras laikā varēs apmainīties ar mācību grāmatām skolēniem, aģentūru LETA informēja Sarkanajā Krustā.
Akcijas laikā skolēni, kuriem vairs nav vajadzīgas noteiktas mācību grāmatas, tās varēs nodot un nepieciešamības gadījumā saņemt citas grāmatas, kuras būs vajadzīgas jaunajā mācību gadā. Tā būs iespēja ietaupīt līdzekļus, jo par saziedotajām grāmatām nebūs jāmaksā.
 
Grāmatas varēs nodot un saņemt Latvijas Sarkanā Krusta centrālajā birojā Skolas ielā, kā arī Rīgas 41. vidusskolā, kura atrodas Slokas ielā, un tirdzniecības, modes un izklaides centā "Riga Plaza".
 
Grāmatas varēs nodot un saņemt 25., 26., 31. augustā, kā arī 1., 2. septembrī un no 7. līdz 9. septembrim laikā no plkst. 14 līdz plkst. 18.
 
41. vidusskolā varēs nodot un apmaiņā saņemt nepieciešamās grāmatas līdz 6. septembrim laikā no plkst. 8 līdz plkst. 20, bet "Riga Plaza" - no 28. līdz 30. augustam un 5., 6., 12., 13. septembrī grāmatas varēs apmainīt no plkst. 11 līdz plkst. 19, turpretī 4. un 11. septembrī - no plkst. 16 līdz plkst. 20.
 
Kā ziņots, pērn akcijas "Grāmata - no rokas rokā" laikā Sarkanais Krusts pārliecinājies, ka skolēni mūsu valstī nav nodrošināti ar bezmaksas mācību grāmatām.
 
Turklāt pagājušā gada akcijas laikā paņemto grāmatu skaits bijis krietni mazāks nekā atnesto grāmatu skaits. Sarkanais Krusts skaidro, ka daudzas mācību grāmatas skolēniem vairs nav nepieciešamas, jo nomainījušās mācību grāmatas, ar kurām iepriekš strādāts attiecīgajos priekšmetos un klasēs.
 
Divu nedēļu laikā akcijā iesaistījās 128 cilvēki, kopā saziedojot 1289 grāmatas, tostarp arī daiļliteratūru.
 
 
Ilze Mežniece LETA
Copyright © LETA