Limbažu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Cēsu Centrālo bibliotēku (CB) augusta mēnesī aicina visus interesentus aplūkot miniatūrgrāmatu kolekcijas ekspozīciju - izstādi  "Miniatūrgrāmatas - apbrīnai, izziņai, izmantošanai". Izstādē skatāmas 102 miniatūrgrāmatas no Cēsu CB Miniatūrgrāmatu kolekcijas.
Pilna kolekcija sastāv no aptuveni 600 mazajām grāmatiņām, kuru izmēri nav lielāki par 100 x 100 milimetriem. Tā skatāma Cēsu CB patstāvīgajā ekspozīcijā. Ar kolekcijas elektronisko datu bāzi varat iepazīties Cēsu CB mājaslapā www.biblioteka.cesis.lv sadaļā Katalogs.

Kolekciju sarūpēt palīdzējuši kādreizējās Grāmatdraugu biedrības Cēsu miniatūrgrāmatu sekcijas biedri un citi atsaucīgi cilvēki. Cēsu bibliotēkas darbinieku iecere – kolekciju veidot visiem pieejamu un praktiski izmantojamu, varēja realizēties, iegūstot Valsts Kultūrkapitāla fonda, Cēsu pilsētas domes un Cēsu Kultūras centra finansiālo atbalstu. Kolekcijā ir vizuāli, poligrāfiski un mākslinieciski interesanti izdevumi. Kolekcija ir ne tikai interesants apskates objekts, bet tajā iegūstama arī noderīga informācija. Miniatūrgrāmatiņas izdotas vairāk kā 20 valstīs, dažādās valodās, ar ļoti plašu tematiku.

Limbažu Galvenajā bibliotēkā iekārtotajā ekspozīcijā interesenti varēs iepazīties ar dažādiem nozaru un daiļliteratūras izdevumiem: kā maza formāta ģeogrāfijas atlantiem, vārdnīcām, politiķu darbiem, ar Latvijā un trimdā izdotajiem dzejas un prozas miniatūrizdevumiem, grāmatiņām bērniem, kā arī mūsdienu jaunākajiem izdevumiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zeltīte Millere
Limbažu Galvenās bibliotēkas Klientu apkalpošanas centra bibliotēku informācijas speciāliste
Tālr.: 64070747
www.limbazubiblioteka.lv