13. augustā plkst. 16.30 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) Brīvības ielā 49/53 tiek atklāta Aglonas garīgās kultūras fenomenam veltīta literatūras izstāde "Vadi mani šodien pa savu ceļu, dari mani laimīgu, labu un drošu". Izstāde veidota sadarbībā ar Preiļu galveno bibliotēku. Izstādi atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.
Augusts ir mēnesis, kad svētceļotāji dodas uz Aglonu, lai godinātu Māras zemes Karalienes, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Par godu šim valsts nozīmes pasākumam RCB sadarbībā ar Preiļu galveno bibliotēku sagatavojusi grāmatu un preses un videomateriālu izstādi, kas sniedz ieskatu kristīgās baznīcas vēsturē un sakrālajā kultūrā, īpaši arhitektūrā.
 
Nenovērtējams ieguldījums izstādē ir Preiļu galvenā bibliotēkas piedāvātie unikālie materiāli par Dievmātes kulta attīstību Latgalē un Aglonas bazilikas lomu novada garīgajā kultūrā.
 
Izstāde Rīgas Centrālās bibliotēkas 6. stāvā būs aplūkojama no 13. augusta līdz 26. septembrim. Papildinformācija pa tālr. 67037124.
 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562
www.rcb.lv