Ventspils, 6. aug., LETA. Šodien, svinīgi atklājot jaunuzcelto Pārventas bibliotēkas ēku Ventspilī, Ventspils bibliotēkas direktors Aigars Krauze prognozēja, ka ievērojami pieaugs Pārventas bibliotēkas apmeklētāju skaits.
Šo prognozi viņš pamatoja ar to, ka pirms četriem gadiem, atklājot pārbūvēto Ventspils Galveno bibliotēku, tās apmeklētāju skaits strauji divkāršojās.
 
Jaunajā Pārventas bibliotēkas ēkā izvietosies un pakalpojumus sniegs arī Iedzīvotāju informācijas centrs un Digitālā centra Pārventas filiāle. Bibliotēkas telpas būs piemērotas dažādu izglītojošu un kultūras pasākumu, izstāžu un koncertu organizēšanai. Tā kā Pārventā nav atsevišķa kultūras iestādes, jaunā bibliotēka kalpos iedzīvotājiem kā informācijas, kultūras un sabiedriskais centrs, bibliotēka atklāšanā uzsvēra Krauze.
 
"Jaunās Pārventas bibliotēkas ēka Tārgales ielā ienes spilgtu akcentu Pārventas pilsētvidē. Ēkas divu līmeņu trīsstūra noapaļotās formas, plašais stiklojums, kā arī vara apšuvuma tonējums, kas saules un atmosfēras ietekmē pakāpeniski pieņem arvien viendabīgāku varam raksturīgo krāsu, saista ikkatra garāmgājēja uzmanību," sacīja Krauze.
 
Ēkas projekta autori ir SIA "India" arhitekti Pētera Bajāra vadībā. Būvdarbus veica SIA "Pilsbūve".
 
Ēkas kopējā platība ir 1500 kvadrātmetri. Plašā, gaišā, amfiteātra veidā veidotā lasītava ar grāmatu plauktu spirāli gar sienām būs izmantojama gan darbam, gan atpūtai. Jaunos lasītājus sagaida plaša 200 kvadrātmetrus liela bērnu nodaļa ar grāmatām, datoriem, mūzikas klausīšanās un video skatīšanās iespējām.
 
Bibliotēkas apmeklētājus sagaida arī daudz tehnisku jauninājumu. Pie bibliotēkas ieejas, tāpat kā Galvenajā bibliotēkā, ir novietota grāmatu nodošanas iekārta, kuru jau lasītāji aktīvi izmanto.
 
Video programmas Pārventas bibliotēkā būs iespējams skatīties gan Bērnu nodaļā, gan amfiteātra lasītavā pēc vajadzības uz TV vai lielā ekrāna. Lai mūzikas un video programmu klausītāji un skatītāji netraucētu pārējos apmeklētājus, tiem būs pieejama bezvadu austiņu sistēma, kas ļaus, neesot piesaistītam un nepinoties vadu mudžekļos, baudīt augstvērtīgu skaņas pavadījumu.
 
Jau ziņots, ka bibliotēkas celtniecība ilga vienu gadu - ēkas pamatakmens tika ielikts 2008. gada 19. jūnijā.
 
Jaunās bibliotēkas ēka ir unikāla un no arhitektoniskā viedokļa sarežģīta būve. Bibliotēkas projekts ir oriģināls ar tā ovālajām formām un apaļajām sienām, kā arī slīpajām grīdu virsmām.
 
Ēkas kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu latu apmērā. Projekts tika finansēts no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.
 
Lasītājiem jaunā Pārventas bibliotēka durvis vērs Ventspils pilsētas svētkos 7. augustā. Sakarā ar Pilsētas svētkiem un sagaidāmo ventspilnieku un pilsētas viesu interesi par jauno bibliotēku tā būs atvērta arī sestdien, 8. augustā, un svētdien, 9. augustā.
 
 
Kārlis Lithens LETA
Copyright © LETA