Rīga, 16. jūl., LETA. Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) pieļauj iespēju, ka Patentu valdes struktūrvienību - Patentu tehnisko bibliotēku - arī reorganizāciju rezultātā varētu saglabāt pašreizējā statusā, aģentūru LETA informēja ministra padomnieks Reinis Bērziņš.
To ministrs secinājis šodien pēc Patentu tehniskās bibliotēkas apmeklējuma, kura laikā viņš iepazinies ar tās darbu, atzīstot bibliotēkas krājumus par pietiekami specifiskiem, uzkrāto informāciju par pietiekami pieprasītu un būtisku, kā arī bibliotēku par pietiekami noslogotu, lai patlaban nebūtu jāapsver jautājums par tās iespējamo pievienošanu kādai citai bibliotēkai, stāstīja Bērziņš.
 
Pēc viņa teiktā, Segliņam radusies izpratne, ka nebūtu prātīga minētās bibliotēkas pievienošana citai, jo Patentu tehniskās bibliotēkas sistēma ir labi sakārtota un šajā jomā Latvija ir apsteigusi savas kaimiņvalstis - Lietuvu un Igauniju.
 
Patentu valde ir patstāvīga valsts institūcija, kas darbojas Tieslietu ministrijas pārraudzībā, atbilstoši savai kompetencei īsteno valsts politiku rūpnieciskā īpašuma tiesiskās aizsardzības jomā un saskaņā ar attiecīgajiem Latvijas likumiem nodrošina rūpnieciskā īpašuma aizsardzību.
 
Patentu valde pieņem un izskata juridisko un fizisko personu pieteikumus izgudrojumu, dizainparaugu un preču zīmju tiesiskajai aizsardzībai, izsniedz tos aizsargājošos patentus un apliecības, kārto attiecīgos valsts reģistrus.
 
 
Danute Tomsone LETA
Copyright © LETA